...
Loga Fundusze Europejskie

15-lecie pracowni plastycznej „Akwarela” prowadzona przez Ireną Oręziak – Kupczak

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 10 kwietnia, 2022

9 kwietnia br., w Młodzieżowym Domu Kultury, 15-lecie swej działalności świętowała prowadzona przez Ireną Oręziak – Kupczak pracowni plastycznej „Akwarela”. Skupia ona dzieci i młodzież, zainteresowanych artystycznymi działaniami manualnymi. Jubileuszowi towarzyszyły wystawy w galeriach MDK oraz występy artystyczne. Władze powiatu reprezentował członek Zarządu Powiatu, Andrzej Łagożny.

Zajęcia prowadzone w pracowni „Akwarela”, dostosowane są do możliwości i potrzeb wychowanków, umożliwiają im rozwijanie zdolności plastycznych, rozbudzają wrażliwość na piękno sztuki i otaczającej przyrody.

15 lat pracowni akwarela
-Przez te 15 lat działalności, setki dzieci rozwijały swe pasje, talenty i zdolności pod okiem pani Ireny Oręziak – Kupczak w pracowni Akwarela oraz w innych grupach prowadzonych przez nauczycieli MDK. Ta praca uwieńczona jest nie tylko wystawami ale i nagrodami w konkursach powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Uwieńczona jest wdzięcznością rodziców i sentymentem wychowanków. Nie każdy młody człowiek swe życie, studia i prace związał czy zwiąże ze sztuką, ale każdy nauczy się tu wrażliwości, odkrywania piękna świata, podążania za marzeniami. W imieniu władz powiatowych serdecznie gratuluję jubileuszu i życzę kolejnych sukcesów – podkreślał Andrzej Łagożny.