...
Loga Fundusze Europejskie

Zwycięstwo młodych pływaków w MDMM

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 22 marca, 2021
Tryumfem biłgorajskich pływaków zakończyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików (MDMM), które odbył się 20 – 21 marca br. w Lublinie. Nasi reprezentanci zwyciężyli wśród 12-latków i łącznie zgromadzili najwięcej, bo 23 medale. Podobne imprezy zaplanowane są we wszystkich województwach. W czerwcu druga runda tych zawodów, suma punktów z dwóch rund daje końcowy wynik na poziomie województwa i kraju.

Solidne punkty do klasyfikacji końcowej dorzucili prawie wszyscy Spartanie. Jednak stanąć na podium udało się tylko części z nich. Medalistami lubelskiej imprezy zostali: Marcel Jonczak i Michał Giruć (3 złote i 1 srebrny), Martyna Łyczak (1 złoty i 1 srebrny), Hanna Staszczak (1 srebrny i 2 brązowe), Kornel Kulanin (1 srebrny i 1 brązowy) oraz wśród 13-latków Nataniel Kobak (3 srebrne i 1 brązowy) i Miłosz Jagosiak (2 brązowe).  Nasze sztafety również tryumfowały. Dwukrotnie zespół sztafetowy stawał na najwyższym miejscu podium w składzie: Jonczak, Giruć, Kulanin i Grasza. Zwycięski skład dwunastolatków uzupełnili:  Izabela Dziduch, Mateusz Grasza, Filip Kowalik, Konrad Szendała i Michał Mazur.

zawody plywackie rwks sparta

Trener jest Paweł Łukaszczyk.

Z niecierpliwością czekamy na rozegranie wszystkich zawodów wojewódzkich i końcowe zestawienie drużynowe. Już za tydzień do Lublina zjeżdżają najlepsi zawodnicy w kraju na GP Polski. Biłgorajanie planują wystartować w tej prestiżowej imprezie.