...
Loga Fundusze Europejskie

82. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 17 września, 2021

Uroczystości powiatowe poświęcone pamięci bohaterów walczących z sowieckim okupantem odbyły się w Biłgoraju. Okazją była 82. rocznica agresji ZSRR na Polskę, 17 września 1939 roku.
Na uroczystości złożyła się Msza święta, montaż słowno muzyczny, wystąpienie starosty biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Krzyżem Katyńskim. Na uroczystościach powiat biłgorajski reprezentowali obok starosty, poczet sztandarowy, członek Zarządu Powiatu Andrzej Łagożny, sekretarz powiatu Małgorzata Liwosz-Rudy oraz kierownik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju, Marta Marchewka – Skurzak.

17 wrzesnia duze

-Współorganizatorem wydarzenia był Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Naszym celem jest by placówki włączały się w przygotowanie i oprawę patriotycznych uroczystości. To element wychowania i lekcja historii. Dziś cieszymy się wolnością o którą walczyli nasi przodkowie. Na ołtarzu Ojczyzny położyli swe życie i zdrowie. My musimy pamiętać o ich ofierze i o tym, że wolność nie jest dana raz na zawsze, że zależy ona od naszych czynów, postaw i że musi być utrwalana. W 82. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę wspominamy wszystkich tych, którzy którzy za wolną Polskę zapłacili najwyższą ofiarę – mówił starosta Andrzej Szarlip.

17 wrzesnia duze 1

Wśród gości obecne były także poczty sztandarowe oraz przedstawiciele władz samorządowych w osobach Janusz Rosłan burmistrz Biłgoraja, Wojciech Dziduch zastępca wójta gminy Biłgoraj oraz przedstawiciele środowisk kombatanckich, służb mundurowych oraz organizacji pozarządowych i biłgorajskich szkół.