...
Loga Fundusze Europejskie

987 – bezpłatna infolinia o Podstawowej Opiece Zdrowotnej

Kategoria: Aktualności 2014 Opublikowano: 31 grudnia, 2014

Wojewoda lubelski Wojciech Wilk w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Województwa Lubelskiego wraz z Lubelskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia stale monitoruje stan dostępności do lekarzy rodzinnych. Na terenie województwa są powiaty, w których wielu lekarzy nie podpisało umów na przyszły rok. Wojewoda informuje, gdzie od Nowego Roku mieszkańcy Województwa Lubelskiego będą mogli skorzystać z podstawowej opieki zdrowotnej.

Bezpłatna infolinia Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz NFZ

Mieszkańcy województwa lubelskiego mogą otrzymać informacje o czynnych punktach POZ na terenie poszczególnych gmin i powiatów pod całodobowym i bezpłatnym numerem telefonu 987. Infolinia udziela także informacji na temat szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR), izb przyjęć oraz punktów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, w których pacjenci uzyskają opiekę zdrowotną w zastępstwie lekarza rodzinnego.

Informacji na temat czynnych przychodni POZ oraz o SOR – ach, izbach przyjęć i punktach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, w których pacjenci uzyskają opiekę zdrowotną w zastępstwie lekarza rodzinnego udzielać również będzie Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod alarmowym numerem telefonu 112.

1 stycznia 2015 roku o godz. 16 zacznie działać bezpłatna i całodobowa informacja telefoniczna Lubelskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia pod numerem 800 804 003. Pod tym numerem mieszkańcy Województwa Lubelskiego uzyskają informacje w sprawie placówek medycznych, które udzielą im świadczeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej po 1 stycznia 2015 r.

Informacje o otwartych gabinetach POZ

Pełne i aktualne informacje o przychodniach POZ, które podpisały umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia i będą czynne po 1 stycznia 2015 r. są dostępne na stronie internetowej Lubelskiego Oddziału NFZ POD TYM LINKIEM

Lubelski Oddział NFZ udostępnia tam również pełny wykaz szpitali, w których czynne będą także dodatkowe punkty (izby przyjęć, SOR) oraz  punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej mające umowy z NFZ. Każdy pacjent udający się do dowolnego gabinetu z tej listy, może liczyć na niezbędną pomoc, zaś za jego wizytę zapłaci NFZ.

Lubelski Oddział NFZ na swojej stronie internetowej informuje także o zasadach wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej POZ oraz udostępnia do pobrania deklaracje wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej.

 

*źródło: Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie