Loga Fundusze Europejskie

Biłgoraj. XIX Szachowe Mistrzostwa Powiatu o Puchar Starosty Biłgorajskiego

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 25 lutego, 2019

szachy o puchar starosty 2
24 lutego br. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, odbyły się XIX Szachowe Mistrzostwa Powiatu o Puchar Starosty Biłgorajskiego. Organizatorem wydarzenia, w którym wystąpiło 43 zawodników, było Starostwo Powiatowe w Biłgoraju.

Cel wydarzenie było wyłonienie mistrzów Powiatu Biłgorajskiego w kategoriach open oraz do lat 10, 14 i 18 dziewcząt i chłopców, popularyzacja gry w szachy wśród dorosłych, młodzieży i dzieci oraz promocja powiatu i miasta Biłgoraj. Turniej przeznaczony był dla szachistów z Powiatu Biłgorajskiego i spoza Powiatu – prowadzona była odrębna klasyfikacja bez podziału na kategorie wiekowe dla zawodników spoza Powiatu. Wyłonieni zostawali najlepsi gracze w kategoriach: open oraz do lat 10, 14 i 18 (dziewczęta i chłopcy oddzielnie). Zawody przeprowadzone zostaną systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund tempem, a dzieci do lat 10 na dystansie 7 rund. Dla zwycięzców Starostwo Powiatowe w Biłgoraju ufundowało nagrody rzeczowe, puchary, medale i dyplomy.
szachy o puchar starosty 1W klasyfikacji dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Lena Żurawicz, a wśród chłopców w tym samym wieku najlepszy okazał się Kamil Niedzielski. Wśród juniorek dl lat 14 najlepsza była Julia Rutkowska, a wśród chłopców Mikołaj Gzik. Magdalena Strzałka wygrała w klasyfikacji dziewiczą do lat 18, a w klasyfikacji chłopców zwyciężył Konrad Mucha.

W klasyfikacji OPEN I miejsce zajął Hubert Mucha, II miejsce wywalczył Konrad Mucha, a III Dariusz Wróbel. Wszyscy trzej z Biłgoraja.

Źródło: bilgoraj.com.pl