...
Loga Fundusze Europejskie

Zakończenie roku szkolnego uczniów klas maturalnych

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 29 kwietnia, 2022

Dziś w szkołach średnich, w tym podległych samorządowi powiatu, odbyły się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego uczniów klas maturalnych. W uroczystych apelach, połączonych z wręczeniem świadectw ukończenia szkoły, nagród i podziękowań, uczestniczył starosta biłgorajski Andrzej Szarlip a w części szkół w jego imieniu mecenas Ireneusz Bulicz. Wydarzenie było sposobnością do podsumowań i życzeń dla absolwentów naszych szkół.

zakonczenie roku szkolnego zsbio 2022 2
Starosta biłgorajski uczestniczył m. in. w uroczystym zakończeniu roku szkolnego w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Tu spotkał się z dyrekcją placówki, gronem pedagogicznym oraz uczniami, którym wręczył stypendia za osiągnięcia w nauce i sporcie.

zakonczenie roku szkolnego zsbio 2022 1
-Nie dajcie sobie wmówić, że czegoś się nie da, że coś jest niemożliwe, że do czegoś się nie nadajecie. Jesteście kowalami własnego losu, a wchodząc w dorosłość nadzieją i szansą dla naszej Ojczyzny. Wybierajcie mądrze i odpowiedzialnie, nie spoczywajcie na laurach, rozwijajcie się, mierzcie wysoko, zdobywajcie co nie zdobyte. Ale także stale pamiętajcie skąd wyrośliście, skąd wyszliście, co Was ukształtowało, kto był dla Was oparciem, kto wspierał i motywował. Tak żyjcie by Wasi rodzice i nauczyciele, byśmy my wszyscy mogli być z Was dumni
– mówił do absolwentów „Budowlanki” starosta Andrzej Szarlip.

zakonczenie roku szkolnego zsbio 2022 3
Na kilka dni przed maturą, życzył im także powodzenia na egzaminie dojrzałości i satysfakcjonujących wyników.