...
Loga Fundusze Europejskie

List do Rodziców i Opiekunów

Kategoria: Aktualności 2020 Opublikowano: 26 sierpnia, 2020

    W sprawie korzystania aplikacji ProteGo Safe Min. Edukacji Narodowej Dariusz Piątkowski oraz Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas napisali wspólny list do Rodziców i Opiekunów. Aplikacja ta pomoże nam w wychodzeniu z największych obostrzeń związanych z pandemią. Im w ięcej z nas będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa – czytamy na stronie gov.pl. To także profesjonalna pomoc zarówno dla zdrowych, jak i zakażonych osób.

     W sprawie korzystania aplikacji ProteGo Safe Min. Edukacji Narodowej Dariusz Piątkowski oraz Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas napisali wspólny list do Rodziców i Opiekunów. Aplikacja ta pomoże nam w wychodzeniu z największych obostrzeń związanych z pandemią. Im więcej z nas będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa. To także profesjonalna pomoc zarówno dla zdrowych, jak i zakażonych osób.

Aplikacja jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna i korzysta z API opracowanego przez Apple i Google.

     Jak pokazują badania skuteczna izolacji zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji typu exposure notification (tego typu aplikacją jest ProteGO Safe) mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jest jednak jeden warunek – z aplikacji musi korzystać jak najwięcej osób.

      Aplikacja składa się z dwóch modułów. Pierwszy z nich to moduł umożliwiający samokontrolę stanu zdrowia. To swoisty „dziennik”, który na bieżąco pozwala weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy. To rozwiązanie oparte o wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Drugi moduł – to skanowanie Twojego otoczenia i komunikowanie w przypadku ryzyka kontaktu z wirusem.

zobacz jak działa aplikacja w praktyce : https://www.youtube.com/watch?v=Ygt7SBWN6gQ&feature=emb_logo

wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głownego Inspektora Sanitarnego

{gallery}protegosafe/{/gallery}

źródło : www.gov.pl