...
Loga Fundusze Europejskie

Biłgorajski dla Niepodległej 1918 – 2020

Kategoria: Aktualności 2020 Opublikowano: 10 listopada, 2020

      Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip zaprasza na spektakl poetycko-muzyczny pt. „Wolność” przygotowany przez artystów z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Zaprezentowały się młodzieżowe grupy, szkolące się w placówce: „Zawierucha” oraz „Spontan”, przypominając popularne pieśni patriotyczne oraz współczesne teksty o tematyce niepodległościowej. 

    Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip  zaprasza na spektakl poetycko-muzyczny pt. „Wolność” przygotowany przez artystów z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Zaprezentowały się młodzieżowe grupy, szkolące się w placówce: „Zawierucha” oraz „Spontan”, przypominając popularne pieśni patriotyczne oraz współczesne teksty o tematyce niepodległościowej. Udział młodych w przedstawieniu to lekcja historii oraz świadectwo współczesnego patriotyzmu nie tylko dla nich samych, ale również dla każdego kochającego swoją Ojczyznę.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do obejrzenia tego niecodziennego wydarzenia na funpage : @Powiat Biłgorajski i @MDK , Telewizji Młodzieżowej „Na Fali” oraz na Youtube klikając tutaj: Spektakl „WOLNOŚĆ”

Z powodu panującej sytuacji młodzi artyści z poszczególnych grup, biorący udział w przedsięwzięciu, nagrywani byli oddzielnie.

W spektaklu wystąpili:

Zespół wokalno-instrumentalny „ZAWIERUCHA”
pod kierunkiem Jarosława Kloca i Zbigniewa Bilińskiego

Grupa instrumentalna:
Natasza Borowiec
Klara Mazur
Otylia Kobielarz
Amelia Myszak
Mikołaj Mazurek
Julia Rutkowski
Emil Martyka
Marcin Martyka
Miłosz Stelmach
Natan Kukiełka

Grupa wokalna:
Joanna Pacyk
Aleksandra Sobaszek
Wiktoria Watrak
Karolina Brzozowska
Wiktoria Gil
Maria Przytuła
Martyna Cios
Pola Wasąg
Anna Jonik
Krystian Skubis
Kacper Waliwander

Grupa teatralna „SPONTAN”
pod kierunkiem Joanny Łukaszczyk

Martyna Bielak
Julia Ćwikła
Antoni Dudek
Marta Dycha-Sobczyk
Aleksandra Grzyb
Natalia Samulak
Aleksandra Surmacz