...
Loga Fundusze Europejskie

Deszcz nagród dla wychowanków MDK w Biłgoraju

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 15 kwietnia, 2021
Deszcz nagród dla wychowanków MDK w Biłgoraju w „Wiosennych spotkaniach ze Stanisławem Lemem i Janem Brzechwą”. Konkurs miał zasięg wojewódzki, a organizatorem był Krasnobrodzki Dom Kultury. Tegoroczna, VIII edycja konkursu recytatorsko – plastycznego „Wiosenne spotkania z…”, którego głównym celem jest popularyzacja literatury cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Z racji na przypadającą w tym roku 100. rocznicę urodzin najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki Stanisława Lema oraz na predyspozycje młodszej grupy uczestników konkursu, odbyła się on pod hasłem: „Wiosenne spotkania ze Stanisławem Lemem i Janem Brzechwą”.

Zarówno zmagania plastyczne jak i recytatorskie przeznaczone były dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego. Z powodu obostrzeń związanych z koronawirusem, konkurs odbył się w formie online a na zaproszenie odpowiedziało ponad 190 uczniów. Do części recytatorskiej nadesłano 70 nagrań, natomiast prac plastycznych było 124.

KONKURS PLASTYCZNY pod hasłem „Twórczość Stanisława Lema i Jana Brzechwy” polegał na wykonaniu pracy plastycznej do dowolnego utworu (wiersza lub prozy) jednego z autorów związanych z hasłem głównym. Technika pracy była dowolna a jej wersję elektroniczną należało przesłać na adres mailowy organizatora.

deszcz nagrod mdk

Komisja w składzie: Marzena Mazurek – instruktor ds. plastyki – Krasnobrodzki Dom Kultury, Barbara Niedźwiedź-Pachołek – instruktor plastyki – Warsztat Terapii Zajęciowej w Dominikanówce, Halina Gontarz – nauczyciel plastyki – Zespół Szkół w Krasnobrodzie, dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu. Nagrodzeni wychowankowie MDK w Biłgoraju to:

Kategoria I (klasy I – III):
I MIEJSCE: MARTYNA DZIEDZIC nauczyciel Renata Socha;
II MIEJSCE: MILENA JANECZKO nauczyciel Renata Socha;
II MIEJSCE: ADAM SZUBIAK nauczyciel Anna Świca.
WYRÓŻNIENIA: DOROTA DOŁBA, JAGODA GÓRA, PAULA BOSAK, ZOFIA OSUCH nauczyciel Renata Socha.                                          

Kategoria II (klasy IV – VI):
I MIEJSCE: STANISŁAW  PINDOR nauczyciel Anna Świca;
III MIEJSCE:  JAGODA LEŃCZUK nauczyciel Anna Świca;
WYRÓZNIENIA:  IZABELA BOROWIEC, NATALIA KLUCHA nauczyciel Anna Świca.

Kategoria III (klasy VII – VIII):
III MIEJSCE:  MAGDALENA LEGIEĆ nauczyciel Anna Świca;
WYRÓŻNIENIA:  WIKTORIA SZABAT nauczyciel Anna Świca.