...
Loga Fundusze Europejskie

Docenieni za dobre wyniki sportowe

Kategoria: Aktualności 2013 Opublikowano: 14 marca, 2013
sport-mW czwartek, 14 marca, w gabinecie Starosty Biłgorajskiego odbyło się spotkanie Zarządu Powiatu z dwójką sportowców odnoszących znaczące sukcesy w swoich dziedzinach. Wyróżniono Adriana Misiarza (pływanie) wraz z trenerem Adamem Osuchem ze Sparty i Agatę Fus (podnoszenie ciężarów) ze Znicza. Nagrodami były m.in. tablety, srebrne monety i wydawnictwa. W spotkaniu uczestniczyli Starosta Marian Tokarski, Wicestarosta Stanisław Schodziński i Etatowy Członek Zarządu Józef Czarny.
 
 
Adrian Misiarz zawodnik Rekreacyjno-Wypoczynkowego Klubu Sportowego Sparta w Biłgoraju (trener Adam Osuch) wyróżniony został za: III miejsce (brązowy medal) w Mistrzostwach Polski Juniorów 15 lat w pływaniu Dębica 2013 na dystansie 100 metrów stylem klasycznym (marzec 2013); IV miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów 15 lat w pływaniu Dębica 2013 na dystansie 50 metrów stylem klasycznym (marzec 2013); I miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w pływaniu Puławy 2012 na dystansie 200 metrów stylem klasycznym (grudzień 2012).
 
Agata Fus z Ludowego Klubu Sportowego „Znicz” w Biłgoraju (trener Henryk Wybranowski) odebrała nagrodę za wyróżniające się miejsce w tegorocznym plebiscycie Tygodnika Zamojskiego, gdzie fundatorem nagród dla sportowców z terenu naszego powiatu był Zarząd. Agata Fus zdobyła: Srebrny medal w kategorii 48 kg podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy i Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów w Ejlat w Izraelu (grudzień 2012); Srebrny medal w podczas Mistrzostw Europy Juniorek i MME – 23 w  Podnoszeniu Ciężarów w Bukareszcie w Rumunii (wrzesień 2011); złoty medal w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 53 kg podczas Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23 rozgrywanych w Siedlcach (październik 2012); I miejsce na Mistrzostwach Polski kat. 48 kg w Piekarach Śląskich.
Magdalena Szewczuk