...
Loga Fundusze Europejskie

Docenili uczniów i nauczycieli

Kategoria: Aktualności 2011 Opublikowano: 14 czerwca, 2011
olimpijczycy-m
Dokładnie 278 osób: uczniów i nauczycieli, otrzymało wyróżnienia od Starosty Biłgorajskiego. Były to nagrody za najlepsze osiągnięcia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych na szczeblu województwa i kraju. Spotkanie odbyło się w poniedziałek 13 czerwca w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju.
Uroczystość prowadził Jan Koman kierownik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym.
– Na dzisiejsze Święto Olimpijczyka zaproszonych zostało 200 uczniów ze szkół i placówek prowadzonych przez nasz Powiat, spośród 4661 uczących się w tym roku szkolnym. Zaprosiliśmy także 78 nauczycieli spośród 476 zatrudnionych w naszych jednostkach oświatowych – stwierdził kierownik Koman.
W imieniu samorządu powiatu przemawiał Starosta Biłgorajski Marian Tokarski.
– W ostatnim roku nasz powiat ulokował się na 4 miejscu w województwie w zakresie zdawalności matury na 24 jednostki samorządowe. Wyprzedzają nas tylko duże miasta. Uczniowie naszych techników uzyskali najwyższy wynik w województwie z matematyki i j. angielskiego. Równie imponujące są wyniki licealistów- 3 wynik w województwie z języka polskiego, 4 wynik z matematyki i języka angielskiego. Wasz zapał, chęć dorównania najlepszym, ogromna włożona praca,  procentują osiągnięciami dającymi satysfakcję i promującymi Powiat Biłgorajski – stwierdził i powitał dyrektorów wszystkich szkół podległych powiatowi oraz uczniów. A byli to: Barbara Obszańska dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, Marek Majewski dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Turobinie, Jerzy Buczko dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, Mieczysław Król dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju oraz Marian Klecha dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju, Marzena Kopacz dyrektor Zespołu Szkolno-Rewalidacyjnego w Teodorówce, a także Renata Socha dyrektor Młodzieżowego Dom Kultury w Biłgoraju. Starosta gratulował uczniom sukcesów, a za zaangażowanie i oddanie w opiekę nad młodymi dziękował nauczycielom oraz dyrektorom szkół.
Przypomnijmy: 200 uczniów oraz 78 ośmiu nauczycieli otrzymało wyróżnienia za doskonałe wyniki w zmaganiach konkursowych i w olimpiadach tematycznych. Przedstawiamy tylko kilka najbardziej znaczących osiągnięć uczniów z poszczególnych szkół podległych Powiatowi.
LO im. ONZ – Łukasz Gniewek laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej, opiekun Bożena Jargiło; Anna Roszkowska, Natalia Pikuta finalistki olimpiady j. rosyjskiego, opiekunowie Barbara Borowy i Krystyna Małysz; Jakub Zacharczuk finalista olimpiady historycznej, opiekun Dorota Kleban; Rafael Pawlos finalista olimpiady o żywieniu i żywności, opiekun Dorota Selak; Katarzyna Dobosz finalistka olimpiady teologicznej, opiekun Barbara Kłubko; Jakub Zawiślak laureat (I miejsce) w konkursie matematycznym Politechniki Warszawskiej, laureat Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH, opiekunowie Andrzej Lokaj i Andrzej Zawiślak; Piotr Dudko laureat Konkursu języka angielskiego, opiekun Anna Zych –Watrak.
Powiatowe Gimnazjum – Filip Rak laureat konkursu fizycznego, finalista konkursu matematycznego, opiekunowie Krzysztof Wesołowski i Dorota Kutryn; Paweł Skubis finalista konkursu historycznego, opiekun Teresa Zaporowska; Paulina Węgrzyn laureat olimpiady geograficznej OLIMPUS, opiekun Barbara Łokaj; drużyna Powiatowego Gimnazjum zajęła I miejsce w kraju w Ogólnopolskim Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym.
ZSZiO – Urszula Brytan laureat, Katarzyna Piętak finalista Ogólnopolskiej Olimpiady o Żywieniu i Żywności, opiekun Beata Luchowska.
RCEZ – Łukasz Skowron laureat i finalista dwóch olimpiad wiedzy elektrycznej i elektronicznej, opiekunowie Ryszard Kochman, Jan Kondrat; Michał Gajór finalista olimpiady elektronicznej, opiekun Mirosław Maziarz; tytuł finalisty drużynowego dla Tomasza Litwina, Wojciecha Tetlaka, Damiana Żaka w Ogólnopolskim Konkursie Motoryzacyjnym Castrol.
ZSBiO – Klaudia Koziara, finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej, opiekun Tomasz Karolczak; Dominik Nowak I miejsce w województwie w Konkursie Wiedzy BHP, opiekun Genowefa Daśko; Alicja Dziduch II miejsce Na esej w zakresie stosunków międzynarodowych, opiekun Tomasz Karolczak; Faustyna Pintal II miejsce w ogólnopolskim konkursie recytatorskim poezji i prozy ukraińskiej, opiekun Piotr Grzywna; Marcin Lembryk III miejsce w konkursie Droga do Brukseli, opiekun Tomasz Karolczak.
ZSOiZ w Turobinie – Ewelina Szafraniec I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym ”Krąg”, opiekun Janusz Bugała.
MDK – Jowita Stępniak I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcym i Młodzieżowym Słońce – Radość – Piękno w Bułgarii i Ogólnopolskim Festiwalu Power Dance w Katowicach, opiekun Edyta Buczek; Paulina Węgrzyn Nagroda w Międzynarodowym Konkursie plastycznym ”Mój region w Europie” w Legnicy, opiekun Anna Świca; Kinga Dziduch Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu w Warce i wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Częstochowie „Majowa Nutka”, opiekun Andrzej Czernik.