...
Loga Fundusze Europejskie

Dzień dobra czyli święto patronackie Caritas

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 24 kwietnia, 2022

W Józefowie odbyło się dziś święto patronackie „Caritas”, przebiegające pod hasłem „Dzień dobra”. Władze powiatu na wydarzeniu reprezentował starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i rady Rady Powiatu Henryk Paska. Obecna była również poseł Beata Strzałka oraz senator Mieczysław Golba. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą świętą, a następnie odbył się blok imprez sportowych i kulturalnych, połączonych z piknikiem rodzinnym.

dzien dobra 1
-Bardzo się cieszę, że to wydarzenie miało miejsce w powiecie biłgorajskim. Jest to święto diecezjalne, podczas którego podkreślamy szczególne zaangaż
owanie Caritas, która jest organizacją charytatywną, bardzo aktywną na polu pomocy osobom potrzebującym. Zwłaszcza w kontekście ostatnich wydarzeń, które dzieją się za naszą wschodnia granicą, dobroczynność ma szczególne znaczenie – podkreślał starosta Szarlip.

dzien dobra 2
Wydarzeniu towarzyszył mecz pomiędzy księżmi diecezji zamojsku – lubaczowskiej, a żołnierzami amerykańskimi stacjonującymi w Mokrem, były również koncerty. -To dzień niezwykłych atrakcji w Józefowie, a wszystko pod egidą „Dnia dobra”, dnia święta patronackiego Caritas. Promujemy dobre postawy, dziele się dobrem, postawy ukierunkowane na pomoc i empatię. Wszyscy dobrem musimy się dzieli. W ostatnim czasie jako Polacy zdaliśmy egzamin z braterstwa, człowieczeństwa otwartości. Pokazaliśmy, że gościnność jest naszą cechą narodową – dodaje Andrzej Szarlip.

Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka na letnie kolonie dla dzieci z ubogich rodzin oraz dzieci/uchodźców z Ukrainy.