...
Loga Fundusze Europejskie

Technik Przemysłu Mody pracuje na najwyższej jakości profesjonalnym sprzęcie

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 6 kwietnia, 2021

Pracownie odzieżowe w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących zostały doposażone w nowe maszyny szwalnicze, urządzenia do obróbki termicznej i oprzyrządowanie do maszyn w ramach Projektu Unijnego. Celem Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju jest tworzenie warunków pracy w pracowniach szkolnych zbliżonych do warunków jakie panują w nowoczesnych zakładach usługowych i przemysłowych.

wyposazenie pracowni zszio
Jest to możliwe między innymi dzięki projektom unijnym. Obecnie ZSZiO uczestniczy w projekcie „Wysokie kompetencje pewna przyszłość zawodowa uczniów szkół zawodowych powiatu biłgorajskiego”, realizowanym przez Starostwo Powiatowe w Biłgoraju.

wyposazenie pracowni zszio 1

W ramach tego projektu doposażone zostały pracownie krawieckie, w których zajęcia praktyczne odbywa młodzież kształcąca się w zawodzie Technik Przemysłu Mody. Pracownie zostały wzbogacone o kolejną maszynę szwalniczą z automatycznym panelem sterującym, hafciarkę, stoły prasowalnicze z wytwornicą pary, klejarkę, prasulec, nóż krojczy, oprzyrządowanie maszyn szwalniczych i inny sprzęt niezbędny w procesie konfekcjonowania odzieży.

Zakupy są finansowa w ramach projektu 12.4 „Wysokie Kompetencje pewna przyszłość zawodowa uczniów szkół zawodowych powiatu biłgorajskiego”. Dofinansowanie z UE wynosi ponad 4,7 mln zł. Wartość całego projektu to ponad 5,2 mln zł.

{youtube}6bLOAFqv6aY{/youtube}