...
Loga Fundusze Europejskie

Dziś przedstawiona została koncepcja rewitalizacji Autodromu w Biłgoraju

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 24 lutego, 2022

Pomimo napiętej sytuacji na Ukrainie, odbyła się dziś zaplanowana dużo wcześniej prezentacja koncepcji zagospodarowania Autodromu w Biłgoraju. Projektant przedstawił projekt, którego ostateczna wersja ma być gotowa na 8 marca. -Do połowy kwietnia br. projektant ma nam przedstawić programu funkcjonalno – użytkowego. Wypracowywaliśmy wspólnie kompromisową opcję funkcjonowanie tego toru, która pogodzi wszystkie środowiska motoryzacyjne, zarówno miłośników sportów motocyklowych jak i sport kartingowy czy rallycrossowy – informuje Ireneusz Bulicz, pełnomocnik Zarządu Powiatu ds. Rewitalizacji Autodromu.

koncepcja autodrom 1
Jak podkreślał starosta biłgorajski, nie ma na chwilę obecną żadnych opóźnień w harmonogramie związanym z pracami rewitalizacji i modernizacji toru w Biłgoraju. -Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z projektantem oraz ze zrozumieniem i wsparciem jakie otrzymaliśmy ze strony władz Biłgoraja. Wczoraj podjęta została uchwała, w której Rada Miasta przekazuje nam w formie darowizny działkę przy Autodromie, która zostanie wykorzystana przy rozbudowie toru. Serdecznie dziękuję panu burmistrzowi radnym za te działania. W tej chwili na inwestycję w Autodrom mamy zabezpieczone 15 mln zł środków z „Polskiego Ładu” oraz ponad około 1,5 mln zł wkładu własnego. Wiemy już jednak, że nie będzie to kwota wystarczająca. Dlatego prace inwestycyjne będą etapowane, a my szukamy dodatkowych środków. Na najbliższy wtorek umówiony jestem na rozmowy w ministerstwie sportu – informuje Andrzej Szarlip.

koncepcja autodrom 3
Jak wynika z informacji przedstawione przez projektanta i architekta Roberta Młodzińskiego, na biłgorajskim Autodromie znajdą się nitki toru samochodowe, kartingowa oraz motocyklowa oraz rallycrossowa. Tak więc z nitki toru kartingowego, który jest obecnie chcemy wykonać nitkę toru wielofunkcyjną. Dodatkowo wykonany zostanie nowy obiekt, który będzie obiektem eventowym, będą trybuny, miejsca parkingowe na około 200 aut i dwa wjazdy. Trybyny, zaplanowany nowy budynek i rozwiązania techniczne pozwolą ograniczyć natężenie hałasu, tak by tor wpisał się w obecną tkankę miasta – przekonuje Robert Młodziński.

koncepcja autodrom 2
W dzisiejszym spotkaniu (24.02.2022 r.) obok starosty i osób odpowiedzialnych za przygotowanie koncepcji rewitalizacji Autodromu uczestniczyli mieszkańcy powiatu biłgorajskiego, przedstawiciele środowisk sportów motorowych z regionu i Polski oraz członkowie Zarządu Powiatu Maria Gałka i Andrzej Łagożny, Przewodniczący Rady Powiatu Marian Kurzyna, radni Rady Powiatu Mirosław Późniak i Michał Dec oraz Przewodniczący Rady Miasta Biłgoraj Andrzej Łęcki.