...
Loga Fundusze Europejskie

Ekopracownia w I LO im. ONZ otwarta

Kategoria: Aktualności Opublikowano: 25 października, 2023

Nowoczesne mikroskopy, stereoskopy czy mierniki pomiaru środowiska i nowoczesna elektroniczna stacja pogody. To tylko niektóre z pomocy dydaktycznych, które trafiły do otwartej dziś w I LO im. ONZ w Biłgoraju „ekopracowni”.

Wyremontowana sala biologiczna, nowoczesny sprzęt i atrakcyjne wyposażenie to element konkursowego laury jaki zdobyła placówka. Środki na powstanie „ekorpracowni” pochodzą z WFOŚiGW w Lublinie oraz powiatu biłgorajskiego.

Biologiczno – ekologiczną pracownię uzupełniły także modele zwierząt i roślin oraz akwarium i terrarium. Te wszystkie pomoce w połączaniu z fachową wiedza nauczycieli pozwolą uczniom zgłębiać wiedzę przyrodniczą, lepiej poznawać zależności świata przyrody czy przygotować się do konkursów i olimpiad przedmiotowych.

Nowa „ekopracownia” jest także miejscem kształtowania świadomości ekologicznej młodego pokolenia, miejscem budzenia zainteresowania przyrodą i jej ochroną i realizowania biologicznych pasji uczniów.

W otwarciu wyremontowanej i wyposażonej klasopracowni uczestniczył starosta Andrzej Szarlip, przedstawicielka europoseł Beaty Mazurek oraz przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Lublinie.