...
Loga Fundusze Europejskie

I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Kategoria: Aktualności 2014 Opublikowano: 28 lutego, 2014

konkurs wiedzy o zywieniumTematyka konkursu została opracowana w oparciu o treści podstawy programowej i wybranych programów nauczania różnych przedmiotów, obejmujących szeroko rozumianą wiedzę o żywieniu i żywności.

Zmagania konkursowe nie były nastawione na rywalizację, lecz na wymianę doświadczeń oraz rozwijanie i doskonalenie umiejętności. Do konkursu zgłosili się uczniowie szkół gimnazjalnych z powiatów: biłgorajskiego, janowskiego i niżańskiego, łącznie dziesięciu szkół.

Uczestnicy mieli okazję wykazać się wiedzą z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia oraz zasad zdrowego stylu życia. Organizatorzy i sponsorzy mają nadzieję, że dzięki nawiązaniu współpracy i konfrontacji uczniów różnych szkół upowszechniona zostanie wśród młodzieży szkolnej wiedza na temat wzorców racjonalnego żywienia, potrzeba dbania
o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Wyniki konkursu:
I miejsce Agnieszka Furmaniak – Gimnazjum w Korczowie;
II miejsce Agnieszka Surma – Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dąbrowicy;
III miejsce Agnieszka Bazan – Publiczne Gimnazjum w Lipinach Dolnych.

Sponsorami nagród byli: sklep odzieżowy „MOODO”, sklep komputerowy „MARWIN”, sklep komputerowy „Komputronik” oraz kwiaciarnia „Astoria”. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania w/w firmom.