...
Loga Fundusze Europejskie

Powiatowe obchody Dnia Kobiet

Kategoria: Aktualności 2014 Opublikowano: 3 marca, 2014

powiatowy dzien kobietm2 marca 2014 roku, w hali sportowej Zespołu Szkół Budowalnych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyły się powiatowe uroczystości związane z Międzynarodowym Dniem Kobiet. Organizatorem Uroczystości był Starosta Biłgorajski oraz placówki oświatowe podległe samorządowi powiatowemu: Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

-Gromadzi nas dziś w murach Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju uroczystość z okazji Dnia Kobiet. W sposób szczególny chcemy podziękować naszym paniom: matkom, żonom, córkom, koleżankom z pracy, za ich obecność i całe bogactwo przeżyć i uczuć, które wnoszą do życia społecznego, rodzinnego i miejsc pracy – mówił podczas otwarcia Starosta Biłgorajski.

Na uroczystości przybyło ponad 800, w tym ponad 700 pań. Wszystkich zebranych, a w sposób szczególny kobiety przywitał Przewodniczący Zarządu Powiatu: -Witam bardzo serdecznie Panie, pracujące na co dzień w różnych jednostkach i urzędach, zakładach pracy, oświacie, pomocy społecznej, służbach mundurowych, firmach i przedsiębiorstwach. Witam wszystkie Panie dla których miejscem pracy i posługi jest dom i rodzina, witam Panie skupione w Kołach Gospodyń Wiejskich i organizacjach kobiecych. Niech każda z Pań czuje się w sposób szczególny doceniona i powitana podczas dzisiejszego święta.

Każda z przybyłych pań z rąk członków Zarządu Powiatu otrzymała kwiatka, przygotowano także specjalny program artystyczny, na który składały się występy sceniczne, w tym taneczne i wokalne oraz kabaretowe uczniów placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Biłgorajski. Ze skeczami kabaretowymi wystąpili przed uczestnikami uroczystości uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących. Uczniowie „Budowlanki” prezentowali się także w występach wokalnych. Działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju Zespół „Zawierucha” zaprezentował ludowe przyśpiewki naszego regonu, a ZLT „Tanew” tańce ludowe. Ze specjalnym pokazem mody wystąpił Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Powiatowy Dzień Kobiet stał się doskonała okazja do prezentacji placówek, z których zarówno MDK jak i szkoły ponadgimnazjalne skorzystały w stu procentach.

Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku i życzeń: -Z okazji święta kobiet życzę wszystkim paniom wielu uśmiechów, dowodów miłości i wdzięczności, które będą siłą do podejmowania kolejnych wyzwań. Niech w życiu osobistym i rodzinnym realizują się wszelkie zamierzenia i najskrytsze pragnienia, a w pracy zawodowej pasmo sukcesów potwierdza pań zaangażowanie i poświęcenie – życzył kobietom w imieniu władz powiatowych Marian Tokarski.