...
Loga Fundusze Europejskie

I Powiatowy Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Biłgorajskiego

Kategoria: Aktualności 2024 Opublikowano: 18 marca, 2024

I Powiatowy Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Biłgorajskiego za nami. Przystąpiło do niego 38 reprezentacji MDP z całego powiatu. Rywalizacja odbyła się na hali sportowej w Tarnogrodzie, wydarzeniu uczestniczył wicestarosta Tomasz Rogala i Jan Małysza członek Zarządu Powiatu i jednocześnie prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP, główny organizator turnieju.

Młodzi strażacy to przyszłość ochrony przeciwpożarowej w naszym regionie. Dzięki takim inicjatywom jak I Powiatowy Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych mają szansę doskonalić swoje umiejętności, poznawać nowych ludzi i rozwijać pasję strażacką.

Rywalizacja w I Powiatowym Turnieju MDP odbyła się 15 marca 2024 roku, w Tarnogrodzie. W zawodach wzięło udział 174 osób z 38 zespołów reprezentujących MDP powiatu biłgorajskiego.

Zawody składały się z toru przeszkód, który składał się z czterech odcinków. Całością nadzorował Komendant Powiatowy PSP w Biłgoraju bryg. mgr Dariusz Gęborys wraz ze swoim zastępcą oraz funkcjonariuszami biłgorajskiej komendy.

Celem turnieju było mobilizowanie młodych strażaków do intensywnego szkolenia pożarniczego, doskonalenie umiejętności posługiwania się sprzętem pożarniczym oraz ocena stanu wyszkolenia członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Wyniki zawodów okazały się następujące:

W kategorii dziewcząt:

– MDP Lipiny Dolne;
– MDP Tarnogród;
– MDP Lipowiec.

W kategorii chłopców:

– Potok Górny;
– MDP Tarnogród;
– MDP Tereszpol Kukiełki.

Ponadto wyłoniono Najlepszego Zawodnika, którym został Dec Wojciech z MDP Tarnogród oraz Najmłodszego Zawodnika, którym okazała się Brodziak Agata z MDP Księżpol.