...
Loga Fundusze Europejskie

I sesja Młodzieżowej Rady Powiatu

Kategoria: Aktualności 2023 Opublikowano: 11 stycznia, 2023

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbyło się dziś inauguracyjne spotkanie Młodzieżowej Rady Powiatu, w które zasiedli uczniowie szkół średnich Ziemi Biłgorajskiej. Młodzieżową Radę Powiatu tworzy 20 uczniów wybranych w wyborach przeprowadzonych na terenie placówek oświatowych. Dziś młodzi radni odebrali zaświadczenia o wyborze oraz złożyli ślubowanie.

Podczas I sesji I kadencji Młodzieżowej Rady Powiatu wybrano także prezydium:
– przewodniczący Paweł Pędziwiatr (ZSBiO),
– wiceprzewodniczącym Bartłomiej Kaczor (ZSBiO),
– sekretarz Dawid Jonak (RCEZ).

mlodziezowa rad powiatu duze
W sesji inauguracyjnej uczestniczył przewodniczący Rady Powiatu Marina Kurzyna oraz członkowie Zarządu Powiatu: Andrzej Szarlip, Maria Gałka, Jan Małysza oraz Andrzej Łagożny.

-Chcemy nie tyko by młodzi ludzie byli ciałem doradczym władz samorządowych naszego powiatu ale przede wszystkim uświadomić im, że od nich zależy nasza przyszłość. To jest fakt. Naszą rolą jako samorządowców jest takie kreowanie rzeczywistości, by młodzi ludzie mogli się w niej odleźć – mówił starosta Andrzej Szarlip.

-Ja mam bardzo dobry kontakt z młodzieżą, także w swej poprzedniej pracy zawodowej realizowałem z młodymi ludźmi wiele przedsięwzięć i wiem że młodzież jest aktywna. Ta aktywność, ich kreatywność, pomysły i spojrzenie na świat trzeba wykorzystać i dać im możliwość wpływu na kreowaną rzeczywistość – dodaje starosta biłgorajski.

Skład Młodzieżowej Rady Powiatu znajdziecie Państwo pod linkiem: Wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Powiatu na I kadencję (bilgorajski.pl)