...
Loga Fundusze Europejskie

Inwestycja dzięki porozumieniu

Kategoria: Aktualności 2011 Opublikowano: 17 listopada, 2011
drogaolchowiec_smallDokładnie 1580 mb nowej nawierzchni powstało na drodze powiatowej łączącej miejscowości Olchowiec i Borowiec w gminie Obsza. Podsumowania inwestycji dokonano w środę, 16 listopada. Powstała nowa nawierzchnia bitumiczna, wykonano też prace ziemne i przeprowadzono częściową wycinkę zarośli na poboczach. Zadanie zrealizowano dzięki porozumieniu, które zostało zawarte pomiędzy samorządami: Powiatu Biłgorajskiego, Gminy Obsza oraz Nadleśnictwem Józefów i firmą Plantacja nad Tanwią.
Montaż finansowy przedstawia się następująco: 100 tys. zł – Nadleśnictwo Józefów, 100 tys. zł – Plantacja nad Tanwią, 75 tys. zł – Gmina Obsza, 75 tys. zł – Powiat Biłgorajski.
Ogromnie cieszę się, że udało nam się porozumieć i stworzyć taki montaż finansowy. Dziękuję panu Januszowi Żakowi prezesowi firmy Plantacja nad Tanwią z Olchowca, za znaczący udział w finansowaniu. Nie ukrywam, że gdyby nie ta pomoc, to zadanie nie byłoby tak szybko wykonane. Dziękuję także panu Nadleśniczemu Leszkowi Dmitrocy za równie znaczący wkład finansowy. Do tego zadania dołożyła się także Gmin Obsza, i tu podziękowania składam wójtowi Andrzejowi Plackowi – mówił podczas spotkania Starosta Biłgorajski Marian Tokarski.
Prezes Żak zaznaczył, iż jest to strategiczna droga do jego firmy.
W sezonie codziennie tą trasą przejeżdża kilkaset osób, poza tym korzystają z niej mieszkańcy. Dlatego tym bardziej cieszę się, że inwestycja doszła do skutku – zaznaczył.
Dobrą współpracę podkreślali także wójt Andrzej Placek i nadleśniczy Leszek Dmitroca.
Droga będzie służyła także nadleśnictwu. Dlatego Dyrektor RDLP w LublinieJan Kraczek zgodził się na nasz udział finansowy – zauważył nadleśniczy Dmitroca.
Dziękowano także Marii Góralskiej p.o. dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju za sprawną koordynację przedsięwzięcia oraz wykonawcy Marii Zatorskiej prezesowi Przedsiębiorstwa Robót Drogowo – Mostowych z Tomaszowa Lubelskiego.