...
Loga Fundusze Europejskie

„KOBIETA PRZEDSIĘBIORCZA” – KONKURS

Kategoria: Aktualności Opublikowano: 12 kwietnia, 2023

Trwa nowa odsłona Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń działających na rzecz obszarów wiejskich – „Kobieta Przedsiębiorcza”. To kontynuacja cieszącego się ogromną popularnością konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”, który organizowany był przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Nowa odsłona konkursu polega na wyszukaniu i wykonaniu potrawy o minimum 25-letniej recepturze, ściśle związanej z regionem lubelskim oraz jej prezentacja przed Komisją konkursową. Przepisy powinny znajdować się w starych książkach kucharskich lub domowych zeszytach z przepisami kulinarnymi, a wybrane potrawy powinny spełniać kryteria wpisania na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem Konkursu jest promowanie województwa lubelskiego w zakresie niepowtarzalnej lubelskiej tradycji kulinarnej.

Zwycięzcy półfinałów zostaną zaproszeni do udziału w Gali Finałowej, która w tym roku odbędzie się 3 września 2023 r. w Urszulinie. Komisja konkursowa spośród 60 uczestników wybierze finalistów – zdobywców I, II, III miejsca, którzy otrzymają nagrody rzeczowe o wartości:
• za I miejsce: 7 tys. zł;
• za II miejsce: 5 tys. zł;
• za III miejsce: 3 tys. zł;
• oraz 5 wyróżnień o wartości 1 tys. zł każda.

Na zgłoszenia oragzniatozry czekają do 17 kwietnia 2023 r. Regulamin konkursu i karty zgłoszeń do konkursu Kobieta Przedsiębiorcza dostępne są na stronie www.lubelskie.ksow.pl.

Informacje o konkursie można także uzyskać pod numerem telefonu: 81 441 68 73, 81 441 65 38.