...
Loga Fundusze Europejskie

Melodia nadziei” – heroizm Polaków pod okupacją niemiecką na przykładzie rodziny Ulmów

Kategoria: Aktualności Opublikowano: 30 października, 2023

Przykład poświecenia, braterstwa i wspólnoty oraz odwołanie do najważniejszych ideałów dla Polek i Polaków, a to wszystko w oprawie muzycznej gwiazd polskiej sceny muzycznej. Tak pokrótce opisać można niezwykły koncert edukacyjno – patriotyczny, który odbył się dziś w hali sportowej ZSBiO.

Wydarzenie swym patronatem objął starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa.

Uczestnicy koncertu, w sumie niespalana 700 osób, w tym dzieci i młodzież, miała okazję poznać w sposób ciekawy i przystępny historię rodziny Ulmów (z Markowej na Podkarpaciu), która zastała zamordowana przez Niemców podczas II wojny światowej za pomoc Żydom.

W koncercie z Artystami, wśród których była Alicja Węgorzewska, Maciej Miecznikowski i Robert Grudzień oraz Izabela Kunowska, śpiewały razem dzieci z oddziału 0 Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju, młodzież z I LO im. ONZ w Biłgoraju oraz seniorzy z prowadzonego przez powiat biłgorajski Klubu Seniora „Seniorzy na Start”.

W koncercie uczestniczyli uczniowie biłgorajskich szkół średnich, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych, młodzież Zespołu Szkół Specjalnych, a wśród gości obecni była poseł Beata Strzałka, radni Rady Powiatu w Biłgoraju i przedstawiciel Lubelskiego Kuratora Oświaty.