...
Loga Fundusze Europejskie

Muzyką malowane – muzyczne impresje w sztuce

Kategoria: Aktualności 2021 Opublikowano: 19 marca, 2021
„Muzyką malowane – muzyczne impresje w sztuce” to tytuł konkursu plastycznego zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Mysłowicach. W tej imprezie o zasięgu ogólnopolskim, prace malarskie dwójki wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały wyróżnione. Marietka Skalska i Adaś Szubiak uczęszczają na zajęcia plastyczne, które prowadzi Anna Świca. To kolejni laureaci ogólnopolskiej imprezy plastycznej z pracowni Tęczowa Malarnia.

muzyka malowane 1

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z zakresu muzyki, jej gatunków, kształtowanie zdolności manualnych, warsztatowych oraz rozwijanie i kształtowanie wrażliwości na sztukę, w szczególności na muzykę. Powstałe prace były wykonywane w różnych technikach. Komisja konkursowa podkreśliła różnorodność, oryginalność, bogatą kolorystykę, kreatywność – jako wyróżniające się wartości artystyczne, które cechowały nadesłane prace.

muzyka malowane 2

Prace ośmioletniego Adama Szubiaka i jego rówieśnicy Marietty Skalskiej zostały wyróżnione w kategorii placówek oświatowych. Podczas zajęć dzieci słuchały przede wszystkim fragmentów najbardziej znanych utworów muzycznych z zakresu muzyki klasycznej. Marietka zilustrowała suitę do baletu „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego – „Walc Kwiatów”. Praca Adama jest swobodną interpretacją tematu konkursowego i przedstawia czteroosobowy zespół muzyków.

Gratulujemy naszym małym artystom!
Anna Świca