...
Loga Fundusze Europejskie

Mamy się czym poszczycić

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 11 stycznia, 2019

Nasze szkoły, zarówno licea jak i technika znalazły się bardzo wysoko w rankingach przygotowanych przez portal edukacyjny „Perspektywy”. Tytuł „Złotej szkoły” zdobyło Technikum Budowlane w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraj. Placówka zajęła 5. miejsce w województwie 59. w kraju.

Na 16 miejsce w województwie i 246 miejsce w kraju uplasowało się Technikum Mechaniczno – Elektryczne w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraj. Placówka zdobyła tytuł „srebrnej szkoły”. 20 lokatę w województwie lubelskim i 331 w kraju zajęło Technikum Leśne w Zespole Szkół Leśnych w Biłgoraj  (tytuł „brązowej szkoły”). Z kolei Technikum Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraj w województwie sklasyfikowane zostało na 45. miejscu i na miejscu 500+ w kraju.

Jeśli chodzi o licea, to 25. miejsce w województwie i 398. w kraju zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ (tytuł „srebrnej szkoły”), a 41. miejsce na Lubelszczyźnie i 684 miejsce w kraju przypadło II Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Dechnika w Biłgoraj (tytuł „brązowej szkoły”).