...
Loga Fundusze Europejskie

Na patriotyczną i legionową nutę

Kategoria: Aktualności 2018 Opublikowano: 8 listopada, 2018

festiwal piesni patriotyczne 2018 1
Już po raz 23. odbył się w Biłgoraju – zorganizowany wspólnie przez Młodzieżowy Dom Kultury i Starostwo Powiatowe w Biłgoraju – Festiwal Pieśni Patriotycznych i Legionowych. W tym roku, roku 100-lecia polskiej niepodległości wzięła w nim udział rekordowa liczna podmiotów muzycznych.

Na scenie BCK prezentowali się soliści, duety i zespoły. Występowały dzieci najmłodszych klas szkół podstawowych, młodzież szkół gimnazjalnych oraz młodzież szkół średnich. Rozbrzmiewały przepiękne polskie pieśni patriotyczne, legionowe i żołnierskie oraz poruszające tematykę patriotyczna pieśni współczesne.
festiwal piesni patriotyczne 2018 2
W wydarzeniu uczestniczył Starosta Biłgorajski Kazimierz Paterka i kierownik Wydziału Edukacji, Promocji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, Jan Koman. -Ten Festiwal, te pieśni, te treści to inna forma lekcji historii, to dokonała okazja do wychowania patriotycznego i budzenia ducha miłości do Ojczyzny. Wierzę, że te treści, ich przesłanie, kontekst powstania i znaczenie dla polskiej kultury i tradycji zostaną w sercach i umysłach tych młodych artystów. Dziękuję tym, którzy w poczuciu odpowiedzialności za wychowanie kolejnych pokoleń zainicjowali ten Festiwal i tym, którzy włączają się w jego uświetnienie – mówił Kazimierz Paterak.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i wyróżnienia. Najlepsi nagrody i upominki.