...
Loga Fundusze Europejskie

Nasza szkoła zawodowa ma profesjonalne boisko

Kategoria: Aktualności 2017 Opublikowano: 13 września, 2017

boisko zszio7

Przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju powstało piękne boisko wielofunkcyjne: do piłki nożnej, ręcznej, koszykówki, siatkówki, kort do tenisa ziemnego, siłownia zewnętrzna i trybuny. We wtorek, 12 września, odbyło się oficjalne otwarcie.

Zakończyła się budowa boiska przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących za 1,7 mln zł. Na ten cel samorząd Powiatu Biłgorajskiego pozyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości około 500 tys. zł oraz 100 tys. zł przekazał Burmistrz Biłgoraja. Boisko zostało ogrodzone. Wykonawcą inwestycji była Gardenia Sport sp. z o.o. z Warszawy. Inwestycja realizowana była od sierpnia 2016 r. do sierpnia 2017 r.

boisko zszio2

W oficjalnym otwarciu udział wzięli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Eugeniusz Pelak Wicekurator Lubelskiego Kuratorium Oświaty, Monika Żur Dyrektor Delegatury Lubelskiego Kuratorium Oświaty w Zamościu, Kazimierz Paterak Starosta Biłgorajski, Jarosław Piskorski Wicestarosta, Jarosław Lipiec Etatowy Członek Zarządu Powiatu, członkowie Zarządu Alfred Sobótka i Jerzy Krasoń oraz Ryszard Korniak Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Biłgoraju, a także Janusz Rosłan Burmistrz Biłgoraja, Wiesław Różyński Wójt Gminy Biłgoraj i pracownicy Starostwa Powiatowego w Biłgoraju nadzorujący inwestycję. W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele posłów Genowefy Tokarskiej i Agaty Borowiec. Byli także dyrektorzy szkół oraz Barbara Obszańska emerytowana dyrektor ZSZiO.Obiekt poświęcił ks. Jerzy Kołtun proboszcz parafii pw. WNMP w Biłgoraju.

boisko zszio3

Przez wiele lat patrzyliśmy z zazdrością na obiekty sportowe innych szkół. Potrzeba takiej inwestycji w naszej szkole była ogromna – zaznaczył Adam Balicki dyrektor ZSZiO – Dziękuję Zarządowi Powiatu na czele z Panem Starostą oraz Radzie Powiatu za zrozumienie naszych potrzeb i podjęcie decyzji o budowie. Dziękuję Burmistrzowi za wsparcie finansowe tej inwestycji. Słowa podziękowania kieruję też do byłej dyrektor Barbary Obszańskiej za podjęcie decyzji, które zapoczątkowały budowę boiska. To nie jedyny ukłon Zarządu Powiatu w stronę naszej szkoły. Kolejną inwestycją będzie budowa monitoringu tego boiska – mówił dyrektor Balicki.

boisko zszio5

Starosta Kazimierz Paterak także nie ukrywał zadowolenia ze zrealizowanego zadania:

Początek roku szkolnego jest szczególnie miły dla społeczności szkoły. Otrzymujecie piękny obiekt sportowy, na którym będziecie mogli rozwijać swoje sprawności fizyczne. Ale nie tylko o sprawność fizyczną przecież chodzi. Zawody sportowe zmuszają do wzajemnej odpowiedzialności oraz do uczciwej rywalizacji – powiedział do zebranych Starosta Paterak – Decyzję o budowie boiska podjął poprzedni Zarząd Powiatu, my byliśmy wykonawcą tego zadania. Cieszymy się, że taki obiekt powstał i mam nadzieję, że będzie wam wiele lat służył.

boisko zszio4

Starosta podkreślił, że samorząd powiatowy przykłada ogromną wagę do rozwoju bazy oświatowej. Wspomniał o realizowanych obecnie zadaniach: nowym pokryciu dachowym na Zespole Szkół Specjalnych i Młodzieżowym Domu Kultury, oraz o remoncie w internacie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących. Mówił też o potrzebach dalszych remontów bazy oświatowej i zapewnił o realizacji najpilniejszych zadań w kolejnych latach.

boisko zszio8

Nowego boiska gratulował wszystkim także przedstawiciel kuratorium:

Chciałem gorąco podziękować organowi prowadzącemu, czyli samorządowi Powiatu Biłgorajskiego, za to, że tak dba o wszechstronny rozwój wszystkich uczniów. Chcemy optymalnych warunków dla rozwoju szkolnictwa zawodowego. Obok rozwoju intelektualnego ważne jest dbanie o zdrowie i rozwój fizyczny. Dlatego gratuluję uczniom i nauczycielom tego, że macie odpowiednie warunki do pracy – zaznaczył Eugeniusz Pelak Lubelski Wicekurator Oświaty.

Głos zabierali także Burmistrz Biłgoraja, Wójt Gminy Biłgoraj oraz przedstawiciele posłów. Goście gratulowali szkole pięknego obiektu sportowego. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania poczęstowani zostali pysznym tortem.

boisko zszio9

boisko zszio10

boisko zszio11