...
Loga Fundusze Europejskie

Nagrody dla Karpińskiej i Wybranowskiego

Kategoria: Aktualności 2012 Opublikowano: 20 kwietnia, 2012
karpinska-m
W piątkowy poranek, 20 kwietnia, odbyło się uroczyste spotkanie Marzeny Karpińskiej LKS Znicz Biłgoraj – Złotej Medalistki Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów oraz jej trenera Henryka Wybranowskiego z przedstawicielami Powiatu Biłgorajskiego i Urzędu Miasta. Samorządowcy gratulowali złotej medalistce znakomitego wyniku na mistrzostwach Europy i życzyli kolejnych sukcesów na olimpiadzie w Londynie.
Zawodniczka LKS Znicz dziękowała za nagrody:
– Obiecuję, że w Londynie dam z siebie wszystko. Jest mi bardzo miło być tu dziś, zaproszona przez Starostę i Burmistrza. Takie gesty jeszcze bardziej dopingują do ciężkiej pracy – zaznaczyła Marzena Karpińska.
Spotkanie odbyło się w siedzibie Urzędu Miasta. Wziął w nim udział także Zdzisław Żołopa Wiceprezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Powiat Biłgorajski reprezentowali Marian Tokarski Starosta Biłgorajski, Mirosław Późniak Przewodniczący Rady Powiatu, a także Stanisław Schodziński Wicestarosta i Józef Czarny Etatowy Członek Zarządu Powiatu. Starosta gratulował medalistce znakomitych wyników:
– Jest pani pierwszą zawodniczką z naszego powiatu, ale i województwa, która uzyskała tak znakomity wynik w tej kategorii sportu. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów, i wierzę, że w Londynie także zdobędzie Pani złoty medal. Wszyscy za panią będziemy trzymać kciuki – obiecał Marian Tokarski i wręczył zawodniczce nagrodę w wysokości 5 tys. zł.
Przewodniczący Rady Mirosław Późniak także mówił o olimpiadzie:
– Życzę, aby plan treningowy przebiegał zgodnie z oczekiwaniami, oraz aby w dniu startu w Londynie była pani w najlepszej dyspozycji – zaznaczył.
Gratulacje od samorządu powiatowego otrzymał także trener Henryk Wybranowski.
– Serdecznie dziękujemy za tę ogromnie ciężką pracę, życzymy wytrwałości oraz dalszych tak dobrych wyników. Zarząd Powiatu w uznaniu tych sukcesów przyznał Panu nagrodę w wysokości 2 tys. zł – mówił starosta Marian Tokarski.
Miasto Biłgoraj reprezentował Burmistrz Janusz Rosłan oraz Przewodniczący Rady Miasta Marian Klecha:
– Wierzyłem, że pani ten medal zdobędzie – zwrócił się do mistrzyni Burmistrz – Cieszymy się, że zawodniczka ZLS Znicz w tak wspaniałym stylu promuje nasze miasto i nasz powiat. Dziękuję za ogromne zaangażowanie, i podnoszenie poziomu sportowego.
Burmistrz przyznał nagrodę finansową w wysokości 5 tys. zł oraz stypendium sportowe w wysokości 8 tys. zł. Trener Wybranowski otrzymał od Burmistrza nagrodę w wysokości 2 tys. zł.