...
Loga Fundusze Europejskie

Najważniejsze, to wiedzieć, co się chce w życiu robić. Warsztaty zawodowe w ZSZiO

Kategoria: Aktualności 2018 Opublikowano: 15 grudnia, 2018

zszio warsztaty zawdowe
Z pytaniem, dotyczącym wyboru zawodu mierzy się wielu młodych ludzi kończących gimnazjum i ósmą klasę. Dlatego też w grudniu br. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju już po raz trzeci odbyły się, warsztaty zawodowe zorganizowane dla gimnazjalistów. W tym roku również dla uczniów Szkół Podstawowych.

Każdego dnia szkołę odwiedzało ponad sto osób. Przyjechali uczniowie ze szkół z terenu Biłgoraja, jak również z Zamchu, Kocudzy, Józefowa, Soli, Obszy, Babic, Woli Dereźniańskiej, Majdanu, Teodorówki, Chmielka, Dąbrowicy i Aleksandrowa. Łącznie Szkołę na ulicy Przemysłowej odwiedziło około 715 uczniów.
Warsztaty miały na celu prezentację bogatego dorobku szkoły, przybliżenie placówki, ale przede wszystkim zapoznanie uczniów z możliwościami dalszego kształcenia zawodowego.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach modowych, handlowych, mechanicznych, organizacji reklamy, kelnerskich, gastronomicznych, turystycznych, hotelarskich i fryzjerskich. Była to doskonała okazja, by w praktyce zobaczyć, jak wygląda nauka konkretnego zawodu. Zaproszeni goście mieli okazję nie tylko poznać specyfikę poszczególnych zawodów, ale także sprawdzić własne umiejętności w kierunkach kształcenia oferowanych przez ZSZiO w Biłgoraju.
Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach, są pod ogromnym wrażeniem zaangażowania i entuzjazmu. Mają nadzieję, że działania ZSZiO spełniły oczekiwania wszystkich uczniów i pomogą im w dokonaniu trafnego wyboru zawodu.