...
Loga Fundusze Europejskie

Narodowe Święto Niepodległości w I LO im. ONZ

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 10 listopada, 2022

Narodowe Święto Niepodległości – to dla Polaków wyjątkowy dzień. Dzisiaj wszyscy żyjemy w niepodległej ojczyźnie. Jednak wolność to sprawa wcale nie taka prosta, Polacy musieli ją sobie wywalczyć. Niepodległość okupiona została setkami ofiar, ale dzięki determinacji naszego narodu zaborcom nie udało się wymazać ojczyzny z serc rodaków. Po 123 latach niewoli, w 1918 roku Polska powróciła na mapy Europy.

lo im onz szkola do hymnu 2022
Obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości w I Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju rozpoczęły się koncertem muzyki patriotycznej pt. „Jeszcze nie zginęła” w wykonaniu kameralistów Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.

Z kolei 10 listopada 2022 roku. o godz. 11.11 w hali gimnastycznej I LO im. ONZ społeczność szkoły uroczyście odśpiewała hymn państwowy, po raz kolejny przyłączając się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”.

Ponadto w auli szkoły licealiści zaprezentowali montaż słowno-muzyczny „Niepodległość na kartach historii, w literaturze i muzyce”.

I LO im. ONZ