...
Loga Fundusze Europejskie

Narysowali komiks – wygrali drukarkę 3D

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 23 maja, 2022

Julia Pawluk i Paweł Hadam z klasy drugiej graficznej z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „Historie z sieci wzięte” organizowanego przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną IT. W nagrodę otrzymali dla szkoły drukarkę 3D oraz zestaw filamentów. Główną tematyką konkursu było stworzenie historii dotyczącej bezpieczeństwa cyfrowego w formie komiksu lub innej pracy graficznej, w której bohaterowie szkolnych lektur musieli zmierzyć się z cyberzagrożeniami.

onz nagroda drukarka 3 d
Na konkurs wpłynęły 1403 prace z ponad 500 szkół z całej Polski. Podczas ogłaszania wyników Jury podkreśliło wysoki poziom nadesłanych grafik oraz niezwykle ciekawe zaprezentowanie tematyki. Nagrodzono 8 najlepszych prac, na podstawie których zostanie wykonana animacja.

Julia Pawluk i Paweł Hadam przygotowali komiks w oparciu o dramat „Romeo i Julia”. Bohaterowie Szekspira musieli poradzić sobie z trudną sytuacją spowodowaną zamieszczeniem w internecie przez Romea zmanipulowanych zdjęć Julii.

Uczniowie pracują pod kierunkiem pani Anny Dobraczyńskiej, nauczyciela grafiki komputerowej.

I LO im. ONZ