...
Loga Fundusze Europejskie

Nasi liderzy innowacji

Kategoria: Aktualności 2015 Opublikowano: 16 kwietnia, 2015

Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju otrzymało główną nagrodę – tytuł „Szkoła – Lider Innowacji” podczas uroczystej gali, która odbyła się 9 kwietnia 2015 roku w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Uczeń tej szkoły Paweł Skubis otrzymał wyróżnienie w kategorii „Uczeń – Lider Innowacji”. Główny tytuł w kategorii „Uczeń – Lider Innowacji” otrzymała Natalia Turowska uczennica Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Szkoła otrzymała certyfikat „Szkoła Innowacji”. To już trzecia edycja konkursu organizowanego przez WSEiI w Lublinie.

Podczas Gali Projektu Certyfikacji Szkół Szkoła Innowacji i konkursu Lider Innowacji 33 szkoły otrzymały certyfikaty „Szkoła Innowacji”, m.in. ZSZiO w Biłgoraju, 2 szkoły wyróżniono, a zaszczytny główny tytuł „Szkoła – Lider Innowacji” otrzymało LO im. ONZ w Biłgoraju. Tytuł taki otrzymuje tylko jedna ze szkół biorących udział w konkursie, która stosuje innowacje edukacyjne oraz najlepiej dopasowuje ofertę edukacyjną do potrzeb rynku pracy. W poprzednich edycjach konkursu LO im. ONZ w Biłgoraju otrzymało tytuły: „Dyrektor – Lider Innowacji”, „Nauczyciel – Lider Innowacji”, „Uczeń – Lider Innowacji” oraz wyróżnienie „Szkoła – Lider Innowacji”.

Tytuł „Uczeń – Lider Innowacji 2015” zdobyła Natalia Turowska uczennica kl. III Technikum Odzieżowego w ZSZiOza swoją działalność na rzecz szkoły i środowiska, a w szczególności za zaprojektowanie i uszycie kolekcji mody „Tajemnica Kobry”. Kolekcja ta zostanie zaprezentowana we wrześniu na Międzynarodowych Targach Mody w Poznaniu.

Celem konkursu jest wyróżnienie szkół, w których realizowane są nowatorskie pomysły, wspierana jest praktyczna edukacja i kreatywność uczniów, promuje się przedsiębiorczość, realizowana jest współpraca międzynarodowa oraz podejmowane są wszelkie niestandardowe i innowacyjne działania. Konkurs organizowany jest od 2013 roku dla szkół ponadgimnazjalnych i jest to jedna z ważniejszych inicjatyw edukacyjnych w województwie lubelskim, nad którą patronat objęli: Marszalek Województwa Lubelskiego – Sławomir Sosnowski, Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Żuk i Lubelski Kurator Oświaty – Krzysztof Babisz.