...
Loga Fundusze Europejskie

Nowe emblematy umundurowania biłgorajskiej Policji

Kategoria: Aktualności 2014 Opublikowano: 25 marca, 2014

emblematy policja bilgorajmNa wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju, Zarząd Powiatu wyraził zgodę na użycie herbu Powiatu Biłgorajskiego na emblematach umundurowania policji. Wyraził także zgodę na sfinansowanie zakupu 170 sztuk emblematów zawierających godło i barwy Powiatu.

Nowy emblemat biłgorajskich mundurowych przedstawia tarczę z granatową obwolutą na które widnieje napis Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju. W środku tarczy znajduje się trójkolorowa flaga Powiatu Biłgorajskiego, składająca się z trzech poziomych pasów w kolorach czerwonym, biały i żółtym. Na tym umieszczona jest policyjna odznaka, w którą wpisany jest Herb Powiatu Biłgorajskiego – w polu czerwonym trzy wręby srebrne, nad którymi takiż półniedźwiedź – półorzeł z koroną złotą na szyi.

Przekazanie emblematów odbyło się 25 marca br. w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju, w obecności Zarządu Powiatu i Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju. Starosta Biłgorajski Marian Tokarski dokonując przekazania emblematów zaznaczył, że jest bardzo zadowolony z pracy biłgorajskiego garnizonu.

Inspektor Ryszard Piłat zaznaczył, że dla niego i pozostałych funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju, to zaszczyt nosić emblematy z flaga i godłem Powiatu Biłgorajskiego. -To także obowiązek, by godnie reprezentować to czego wyrazem są umieszczone na emblemacie symbole – dodał Komendant.