...
Loga Fundusze Europejskie

Nowy sprzęt dla biłgorajskich szkół. Wszystko by placówki kształciły wysokie kompetencje zawodowe uczniów

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 5 stycznia, 2022

Za około 123 tys. zł, trafiło dodatkowe wyposażenie do pracowni Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących i Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. To kolejne doposażenie w nowoczesny sprzęt pracowni gastronomicznej i pracowni handlowej ZSZiO oraz pracowni komputerowej ZSBiO. Specjalistyczne wyposażenie przekazane zostało placówkom w listopadzie i grudniu 2021. Do ZSZiO trafił sprzęt za kwotę 55 tys. zł brutto, a do „Budowlanki” komputery warte niespełna 70 tys. zł.

zsbio
Pracownie ZSZiO wzbogaciły się o:

1. Wagę etykietującą – 1 szt.;
2. Wagi elektroniczne – 4 szt.;
3. Kasy fiskalne z panelem dotykowym i oprogramowaniem – 2 szt.;
4. Kasy fiskalne z oprogramowaniem i taśmą – 3 szt.;
5. Kasety na pieniądze – 5 szt.;
6. Czytniki kodów kreskowych – 5 szt.
7. Metkownice z taśmą – 5 szt.
8. Kalkulatory – 6 szt.;
9. Apteczki zaopatrzone w środki niezbędne do udzielania pierwszej pomocy – 4 szt.;
10. Termometr pokojowy – 1 szt.;
11. Termometr do pomiaru temperatury w urządzeniu chłodniczym – 1 szt.;
12. Higrometr – 1 szt;
13. Kuchenki gazowe z piekarnikiem elektrycznym – 6 szt.;
14. Zmywarka wolnostojąca – 1 szt.

zszio
Do pracowni ZSBiO w Biłgoraju trafiło zaś 13 laptopów z oprogramowaniem biurowym.

Zakupy doposażenia klasopracowni biłgorajskich szkół średnich realizowana jest w raamch projektu „Wysokie kompetencje pewna przyszłość zawodowa uczniów szkół zawodowych powiatu biłgorajskiego” współfinansowanego z programu RPO WL. Całkowita wartość projektu to ponad 5,2 mln zł, a wartość dofinansowania to kwota 4,7 mln zł. Powiat z własnego budżetu dołożył jedynie około 10% wartosci zadania, a więc nieco ponad 522 tys. zł.

Projekt dotyczy 5 szkół zawodowych powiatu biłgorajskiego i ukierunkowany jest na dostosowanie kształcenia do lokalnego rynku pracy oraz wykształcenie wysokich kompetencji zawodowych i atrakcyjności na rynku pracy 380 uczniów i 222 uczennic. Dla nich zaplanowano staże uczniowskie, doposażenie szkół oraz podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli. Na realizację staży uczniowskich u lokalnych Pracodawców i kształcenie na nowoczesnym sprzęcie odpowiadających wymaganiom i wyposażeniu stanowisk zaplanowano kwotę blisko 2,2 mln zł.