...
Loga Fundusze Europejskie

Nowy wóz w służbie OSP Radzięcin

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 15 maja, 2022

W Radzięcinie w gminie Frampol odbyły się dziś uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Wydarzenie połączone zostało z przekazaniem jednostce OSP Radzięcin średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego w osobach starosty biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa oraz członka Zarządu Jana Małyszy. Wydarzenie rozpoczęło się zbiórki jednostek oraz pocztów sztandarowych przed remizą w Radzięcinie, następnie był przemarsz jednostek do kościoła, gdzie celebrowana była Msza święta. Po niej odbyło się poświęcenie i przekazanie samochodu jednostce OSP Radzięcin, wręczanie odznaczeń druhom strażakom oraz wystąpienia zaproszonych gości.

nowy woz dla osp radziecin
-Dziś świętujemy podwójnie. Po pierwsze to Dzień Strażaka, święto wszystkich tych, którzy nie bacząc na nic ruszają by służyć „Bogu na chwałę i ludziom na pożytek”. To Wy drodzy strażacy jesteście w ciągłej gotowości by ratować ludzkie życie, zdrowie i dobytek. Jesteście także strażnikami i przekazicielami tradycji, etosu i naszej kultury. Po drugie jesteśmy dziś świadkami przekazania nowego wozu dla jednostki w Radzięcinie. Jestem przekonany, że poprawi on bezpieczeństwo, nie tylko w gminie Frampola ale w całej północnej części naszego powiatu
– mówił Andrzej Szarlip.

Jan Małysza, głos zabrał w imieniu Zarządu Powiatowego Związku OSP oraz władz wojewódzkich. Podkreślał rolę strażaków w społecznościach lokalnych oraz odczytał list od prezesa Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Lublinie. Wręczył także strażakom medale i odznaczenia.