...
Loga Fundusze Europejskie

„Odpowiednie dać rzeczy słowo…”

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 29 marca, 2019

Słowem malowane2
27 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Słowem malowane. O nagrody i wyróżnienia ubiegało się 26 uczniów z trzecich klas gimnazjalnych oraz siódmych i ósmych ze szkół podstawowych. Uczestnicy wyrecytowali wybrane teksty z literatury XX i XXI wieku. Liczne grono młodzieży  reprezentujące swoje szkoły w turnieju świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu słowem poetyckim i potrzebie dzielenia się nim z rówieśnikami.

Konkursowe prezentacje oceniali: pani Halina Ewa Olszewska – poetka, prozaiczka, dziennikarka i eseistka, laureatka wielu konkursów poetyckich oraz autorka książek z poezją i prozą, pani Dorota Mach – Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu oraz pan Sławomir Niemiec – muzyk, aranżer i kompozytor, pracownik Biłgorajskiego Centrum Kultury.

Po wysłuchaniu recytacji jurorzy ogłosili werdykt:
I miejsce – Aleksandra Sędziak  z Gimnazjum w Turobinie, opiekun Iwona Snopek;
II miejsce – Julia Skiba  z Gimnazjum w Turobinie, opiekun Iwona Snopek i Julia Małek ze Szkoły Podstawowej w Bukowej, opiekun Barbara Pszczoła;
III miejsce – Krystian Bednarz ze Szkoły Podstawowej w Hedwiżynie, opiekun Marta Szuper; Dawid Leń ze Szkoły Podstawowej w Korytkowie Dużym, opiekun Iwona Stawarska oraz Joanna Pacyk ze Szkoły Podstawowej w Gromadzie, opiekun Anna Lisiczka.

Wyróżnienia:
– Wiktoria Gil z Gimnazjum nr 1 w Biłgoraju, opiekun Zofia Okoń
– Gabriela Ćwikła ze Szkoły Podstawowej w Szyszkowie, opiekun Teresa Leniart
– Eliza Czyż ze Szkoły Podstawowej w Szyszkowie, opiekun Teresa Leniart
– Aleksandra Chutkowska z Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju, opiekun Dorota Dorosz
– Klaudia Dargiel z Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju, opiekun Barbara Łagód

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Jury i organizatorzy zapraszają za rok do udziału w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Słowem malowane”.

Konkurs przygotowały polonistki: pani Dorota Dorosz, pani Anna Furmanek i pani Barbara Łagód.

/I LO im. ONZ