...
Loga Fundusze Europejskie

Oświadczenie w związku z zatrzymaniem pracowników Starostwa Powiatowego

Kategoria: Aktualności 2015 Opublikowano: 29 stycznia, 2015

Reprezentując Starostwo Powiatowe w Biłgoraju oświadczam, że jesteśmy zbulwersowani zaistniałą sytuacją i faktem, iż urzędnicy Wydziału Komunikacji i Drogownictwa okazali się niegodnymi miana pracownika samorządowego. Taka sytuacja z pewnością nie powinna mieć miejsca. Władze Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odcinają się od niezgodnych z prawem działań osób zatrzymanych w dniu 26 stycznia 2015 roku, którym Prokuratura Okręgowa w Zamościu przedstawiła zarzuty korupcji i działania w grupie przestępczej. Działania niezgodne z prawem nigdy nie były i nie będą tolerowane w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju.

Jesteśmy zainteresowani jak najszybszym i najpełniejszym wyjaśnieniem zaistniałej sprawy. Jeżeli zarzuty kierowane pod adresem pracowników potwierdzą się, zostaną wobec nich wyciągnięte – przewidziane w takiej sytuacji – najsurowsze konsekwencje służbowe.

Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi organami prowadzącymi tę sprawę i udostępnimy organom ścigania wszystkie niezbędne dokumenty, które posłużą rzetelnemu i całościowemu jej wyjaśnieniu. Jeszcze raz pragnę powtórzyć z całą stanowczością, w Starostwie Powiatowym nie ma miejsca na działania niezgodne z obowiązującym prawem, dlatego osoby, którym zostały postawione przez prokuraturę zarzuty, a będące urzędnikami Starosta Powiatowego zostały zawieszone w obowiązkach służbowych.

By nie podsycać niepotrzebnych emocji, które nie służą wyjaśnieniu sprawy, a jedynie podsycaniu wokół niej napięcia, nie komentujemy działalności Policji i Prokuratury oraz stawianych oskarżonym zarzutów, czekamy na decyzję wymiaru sprawiedliwości w tej sprawie.

Przewodniczący Zarządu Powiatu

Marian Tokarski