...
Loga Fundusze Europejskie

Piękno zorzy polarnej

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 20 stycznia, 2022

Kolejne sukcesy na arenie ogólnopolskiej odnotowały dziewczęta z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia MDK w Biłgoraju. Klaudia Andrychiewicz i jej pięć koleżanek zostało laureatkami VII Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Niebo w Kolorze – Spotkanie w Zorzą Polarną” – Płock 2021.

Gratulujemy i zachęcamy do podziwiania obrazów młodych artystek!

zorza polarna 6
Zorza polarna to zjawisko obserwowane w pobliżu biegunów magnetycznych naszej planety. Wyjątkowość i piękno tego fascynującego zjawiska stało się inspiracją do zorganizowania po raz kolejny konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży.

zorza polarna 1
Organizatorem imprezy odbywającej się w Ramach Festiwalu Zorzy Polarnej jest Stowarzyszenie TRAKT z siedzibą w Płocku, zaś partnerem Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży w Płocku.

zorza polarna 2
Wśród laureatów znalazły się wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju pracujące pod kierunkiem Anny Świcy. Dziesięcioletnia Klaudia Andrychiewicz otrzymała wyróżnienie w kategorii 9-10 lat. Do wystawy w tej grupie wiekowej komisja konkursowa zakwalifikowała prace Jessiki Sowy (lat 10), Hanny Kusiak (lat 9) i Pauliny Blachy (lat 10). Jedenastoletnia Alicja Psiuk i jej rówieśnica Julia Łuszczak zdobyły kwalifikację do wystawy w kategorii 11-13 lat.

zorza polarna 3
zorza polarna 4
zorza polarna 5
Anna M. Świca