...
Loga Fundusze Europejskie

XV Szachowe Mistrzostwa Powiatu o Puchar Starosty Biłgorajskiego

Kategoria: Aktualności 2015 Opublikowano: 8 stycznia, 2015

W niedzielę, 18 stycznia  odbędą się XV Szachowe Mistrzostwa Powiatu o Puchar Starosty Biłgorajskiego. Zawody odbędą się w godz. 9 – 16 w sali RCEZ, ul. Kościuszki 98. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich chętnych, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest miejsce zamieszkania na terenie powiatu biłgorajskiego. Rozgrywki będą prowadzone tempem 15 minut dla zawodnika z podziałem na kategorie: open, oraz dziewczęta i chłopcy do lat 10, 14, 18. Zawody będą prowadzone w dwóch grupach: zawodnicy od 11 lat wzwyż oraz zawodnicy do lat 10 (rok ur. 2004 włącznie i młodsi). Dla zwycięzców poszczególnych grup przewidziane są puchary, statuetki, upominki i dyplomy. Organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Biłgoraju i Biłgorajskie Centrum Kultury. Zapraszamy.

 

            R E G U L A M I N

 

1.      Termin: 18 stycznia 2015r. (niedziela), godz. 9.30- 10.00 – zapisy, sala RCEZ  (ul. Kościuszki 98).

2.      Organizator: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju i Biłgorajskie Centrum Kultury.

3.      Cel: wyłonienie mistrzów powiatu w kategoriach: open oraz w kategorii do lat 10, 14 i 18 dziewcząt i chłopców, popularyzacja gry w szachy wśród dorosłych, młodzieży i dzieci oraz promocja powiatu i miasta Biłgoraj.

4.      Rozgrywki będą prowadzone w dwóch grupach- zawodnicy od 11 lat wzwyż i zawodnicy do lat 10 (rok ur. 2004 włącznie i młodsi).

5.      Potwierdzenie udziału w godz. 9.30- 9.50. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

6.      System szwajcarski, kojarzenia komputerowe, 9 rund tempem 15’ dla zawodnika.

7.      Sędzia główny: Artur Kimak (arturkimak@gmail.com).

8.      Nagrody. Zwycięzcy poszczególnych grup otrzymają puchary lub statuetki, a za kolejne miejsca (min. do III- go miejsca włącznie) przyznane zostaną medale, dyplomy i upominki.

9.      Ustalanie kolejności miejsc: średni Buchholz, pełny Buchholz, liczba zwycięstw, progres.

 

10.  Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie. Obowiązują aktualne przepisy Kodeksu Polskiego Związku Szachowego. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.