...
Loga Fundusze Europejskie

Pierwsze prace na Autodromie trwają

Kategoria: Aktualności Opublikowano: 6 listopada, 2023

26 października br. wykonawcy został przekazany plac budowy Autodromu. Tym samym rozpoczął się I eta przebudowy toru przy ul. Motorowej. Umowa podpisana została 24 listopada 2022 roku, a rewitalizacja Autodromu realizowana jest w systemie projektuj – buduj. W pierwszej kolejności wykonany został projekt budowlany, a obecnie trwają prace inwestycyjne. Oddanie inwestycji po wykonaniu I etapu to styczeń 2025 roku.

Pierwszy etap to budowa wielofunkcyjnego toru wyścigowego wraz z jego niezbędną infrastrukturą. Podstawowym obiektem na terenie inwestycji będzie tor kartingowy przystosowany do zawodów międzynarodowych o licencji A, o szerokości od 8 do 14,5 m o długości 1201 m wraz z zapleczem toru kartingowego w postaci centrum kierowania wyścigów, budynku sanitarnego, trybun dla widzów z zapleczem sanitarnym, namiotu badań technicznych oraz pozostałą wymaganą infrastrukturą drogową, techniczną i towarzyszącą oraz ukształtowaniem terenu. Powstanie nowoczesny padok – czyli serce toru wyścigowego, miejsce gdzie zespoły budują swoje zaplecze na zawody.

Wybudowany zostanie nowoczesny budynek obsługujący cały Autodrom zarówno podczas zawodów, ale także poza nimi. Budynek ten wykorzystywany będzie także do organizowania konferencji, szkoleń ale też wystaw czy prezentacji najnowszych modeli samochodów Powstanie jedna z trybun. Docelowo w drugim etapie wybudowana zostanie druga trybuna. Pierwszy etap to także budowa ekranów akustycznych. W drugim etapie wykonany ma zostać gruntowny remont budynku w którym znajduje się WORD, a także wykonany zostanie plac ODTJ.

Koszt I etapu rewitalizacji Autodromu Biłgoraj to niespełna 31 mln zł z czego kwota około 15 mln zł to dofinansowanie Inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład. Pozostała kwota to wkład własny zamawiającego.