...
Loga Fundusze Europejskie

Podpisanie umów dzierżawy obwodów łowieckich w powiecie biłgorajskim

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 1 kwietnia, 2022

W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju, 31 marca 2022 roku, podpisano umowy na wydzierżawienie obwodów łowieckich polnych dla 7 kół łowieckich. W podpisaniu umów uczestniczyli starosta biłgorajski Andrzej Szarlip oraz Konopka Marek p.o. kierownika Wydziału Rolnictwa Ochrony Środowiska i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju oraz przedstawiciele kół łowieckich.

podpisanie umow kola lowieckie 1
Na terenie powiatu biłgorajskiego jest 12 obwodów łowieckich. 31 marca br., podpisano umowy, które obowiązują od 1 kwietnia br., z 7 kołami łowieckimi, są to Koło Łowieckie Nr 20 „Głuszec” w Biłgoraju, Koło Łowieckie Nr 28 „Rogacz” w Józefowie, Koło Łowieckie Nr 31 „Bażant” w Turobinie”, Koło Łowieckie Nr 47 „Bażant” w Biłgoraju, Koło Łowieckie Nr 59 „Słonka” w Zwierzyńcu, Koło Łowieckie Nr 10 „Leśnik” oraz Koło Łowieckie Nr 58 „TRP Zamość” w Zamościu.

podpisanie umow kola lowieckie 2
Umowy dzierżawy zostały podpisane na 10 lat, a podział terenów łowieckich odbył się na podstawie uchwały Sejmiku Województwa Lubelskiego, w sprawie podziału województwa lubelskiego na obwody łowieckie oraz zaliczenia obwodów łowieckich do kategorii.