...
Loga Fundusze Europejskie

Podsumowanie programu „Czyste powietrze”

Kategoria: Aktualności 2019 Opublikowano: 4 grudnia, 2019

czyste pow

      Dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbyła się konferencja podsumowująca spotkania  dot.  programu „Czyste Powietrze” realizowanego w powiecie biłgorajskim.

Podczas konferencji Jarosław Bury przedstawiciel Instytutu Rozwiązań Biznesowych przedstawił wyniki wspomnianego programu, który wdrażany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.  W ramach programu mieszkańcy mogą uzyskać dofinansowanie m.in. do nowych źródeł ciepła, wymiany pieców, termomodernizacji budynków mieszkalnych, w tym wymianę okien i drzwi.

Spotkanie było skierowane również do przedsiębiorców związanych z branżą termomodernizacyjną czy dostawą źródeł ciepła.  Wszystko po to by pomóc klientom – czyli odbiorcom indywidualnym Programu „Czyste powietrze”. Program obliguje wnioskodawców do by dobierali właściwe parametry do zakresu rzeczowego wpisywanego do wniosku.

„Chcemy by przedsiębiorcy, wyposażeni w wiedzę, w informacje rozwiewające wątpliwości, mogli wyjść do klientów, mieszkańców Ziemi Biłgorajskiej, z konkretną ofertą, która wpisuje się w wymogi Programu i przynosi wymierne korzyści klientom. Chodzi więc o spełnienie założeń Programu „Czyste powietrze”, taka oferta jest niezwykle ważna z punktu widzenia kupującego, ale także i sprzedających czy świadczących usługi przedsiębiorców. Zadowolony klient to i zadowolony przedsiębiorca, a na tym wszystkim korzysta także nasze środowisko naturalne, bo mniej jest emisji szkodliwych substancji — mówił Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip.