...
Loga Fundusze Europejskie

Policjanci świętowali

Kategoria: Aktualności 2015 Opublikowano: 13 lipca, 2015

DSC 0034W piątek, 10 lipca, biłgorajscy policjanci obchodzili doroczne Święto Policji. Był festyn dla mieszkańców oraz awanse zawodowe i odznaczenia za wzorową służbę. Samorząd powiatu biłgorajskiego reprezentowali Jarosław Piskorski Wicestarosta, Jarosław Lipiec Etatowy Członek Zarządu i Adam Banak Członek Zarządu Powiatu.

W powiecie biłgorajskim awansowanych zostało 41 funkcjonariuszy. W korpusie aspirantów awans otrzymało 31 funkcjonariuszy, kolejne awanse przyznane zostały w korpusie podoficerów – 8 funkcjonariuszy. W korpusie szeregowych wyróżnionych zostało 2 policjantów.

Wicestarosta podkreślił jak trudna jest służba w policji:

Zawód policjanta wymaga nie tylko fachowej wiedzy, ale też taktu, wyczucia, dyplomacji, elastyczności i odporności psychicznej na nieznane i zaskakujące sytuacje. Jesteście, drodzy Policjanci wciąż oceniani, nie tylko przez przełożonych, ale i przez mieszkańców. Efekty waszej pracy odczuwamy na co dzień. Już od lat nasz powiat cieszy się opinią najbezpieczniejszego powiatu w województwie lubelskim. I tu nie chodzi tylko o statystyki policyjne. To jest też tak ważne poczucie mieszkańców, że jest bezpiecznie. Życzę wam satysfakcji z pełnionej służby, uznania społecznego oraz tego, abyście w tej tak trudnej i wymagającej pracy czuli się docenieni nie tylko przez przełożonych, ale i przez społeczeństwo – tymi słowami wicestarosta składał życzenia wszystkim policjantom na ręce Inspektora Ryszarda Piłata Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju.

Podczas uroczystości zaprezentowana została oficjalna maskotka biłgorajskiej policji – umundurowany łabędź.

DSC 0020

DSC 0026

DSC 0027

DSC 0031