...
Loga Fundusze Europejskie

Ponad 450 kg medykamentów z powiatu biłgorajskiego jedzie do szpitali na zachodzie Ukrainy

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 28 lutego, 2022

Zakończyła się – ogłoszona w piątek 25 lutego br. – zbiórka medykamentów dla szpitali w Żółkwi i Rawie Ruskiej. Zbiórkę zainicjował starosta biłgorajski, do wyznaczonego przez niego punktu, który obsługiwali pracownicy Wydziału Zdrowia i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, trafiło ponad 450 kg medykamentów. Opisane, zapakowane i zważone ruszyły na polsko – ukraińską granicę, gdzie przez służby zostaną przekazane do placówek medycznych.

medykamenty na ukraine
-Zbieraliśmy konkretne rzeczy, wg. listy którą otrzymaliśmy od placówek medycznych z Żółkwi i Rawy Ruskiej –
mówi starosta Andrzej Szarlip i dodaje: -Zbiórka prowadzona była przy udziale Euroregionu Roztocze. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom Biłgoraj i powiatu biłgorajskiego, ośrodkom zdrowia z terenu Ziemi Biłgorajskiej, aptekom. Dzięki wielkiemu odzewowi, udało nam się zebrać ponad 450 kg specjalistycznych środków medycznych. Jestem wdzięczny wszystkim osobom, które się zaangażowały. Delegacja Starostwa Powiatowego jest już w drodze na granicę, gdzie te produkty zostaną przekazane i zostanie to potwierdzone. 

medykamenty na ukraine 1
Starosta dziękuję także wszystkim osobom i instytucjom, które na terenie całego powiatu organizują i włączają się w zbiórki pomocowe na rzecz Ukraińców już przebywających w Polsce, jak i na rzecz tych, którzy zostali na Ukrainie. –Jednocześnie zwracam się do wszystkich Państwa z apelem, by w tych szczytnych działaniach było dużo rozsądku i porządku. Sprawdzajmy dokładnie co jest zbierane, współpracujemy z organizacjami i osobami godnymi zaufania, konsultujmy pomoc jeśli jest to możliwe z koordynatorami zbiórek. Nie przynośmy starych ubrań czy obuwia. Przynośmy produkty, które na pewno się przydadzą w chwili obecnej lub w najbliższych dniach. Zwracajcie Państwo uwagę na komunikaty wydawane przez rząd, nasz Zespół Zarządzania Kryzysowego czy organizacje pomocowe. Takie działania pozwalają rzeczywiście pomóc konkretnym osobom. Udowadniamy jako społeczność powiatu biłgorajskiego, że mamy ogromne, otwarte serca i jesteśmy wrażliwi na pomoc innym. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za to co Państwo robicie – dodaje starosta Andrzej Szarlip.

medykamenty na ukraine 2
Z danych na godziny południowe, wynika że w lokalach udostępnionych przez samorząd powiatu biłgorajskiego, oraz Gminy Tarnogród i Józefów przebywało 139 osób, zarejestrowanych jako uchodźcy.