...
Loga Fundusze Europejskie

Poszukiwany wykonawca hali przy RCEZ

Kategoria: Aktualności Opublikowano: 12 grudnia, 2023

Władze powiatu biłgorajskiego ogłosiły, 8 grudnia 2023 roku, przetarg na „Budowę sali gimnastycznej z zapleczem socjalno – sanitarnym w kompleksie dydaktycznym Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju”.

Przedmiotem zamówienia jest budowa sali gimnastycznej z zapleczem socjalno – sanitarnym w kompleksie dydaktycznym Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Budynek będzie przeznaczony na potrzeby prowadzenia zajęć wychowania fizycznego uczniów RCEZ. W realizowanym obiekcie będzie mieścić się pomieszczenie sali gimnastycznej, dwa zespoły szatni z sanitariatami oraz pokój nauczycieli WF z zapleczem szatniowym dla nauczycieli. W podpiwniczeniu przewidziano wykonanie siłowni dla potrzeb uczniów.

Inwestycja zlokalizowana jest na działce przy ul. Kościuszki 98 w Biłgoraju. Na działce zlokalizowane są budynki dydaktyczne i techniczne oraz boisko wielofunkcyjne. Budynek zaprojektowano jako prostopadłoscienną bryłę złożoną z niepodpiwniczonej sali gimnastycznej oraz częściowo podpiwniczonego, dwukondygnacyjnego zaplecza. Przewiduje się wykonanie przejścia z istniejącego budynku dydaktycznego w poziomie parteru. Ma powstać sala gimnastyczna kryta dwuspadowym dachem.

Zakres prac do wykonania obejmuje głownie:

1. budowę sali gimnastycznej z zapleczem socjalno – sanitarnym,

2. budowę utwardzen,

3. wyznaczenie miejsc postojowych na istniejących utwardzeniach,

4. budowę odcinka instalacji kanalizacji sanitarnej,

5. budowę odcinka instalacji kanalizacji deszczowej,

6. przebudowę odcinka kolidującej instalacji wodociągowej,

7. przeniesienie odcinka kolidującego przyłącza elektrycznego i poprowadzeniu przyłącza po nowej trasie,

8. rozbiórkę odcinka kolidującego przyłącza telekomunikacyjnego i budowie odcinka przyłącza po nowej trasie,

9. rozbiórkę odcinka kolidującej kanalizacji deszczowej,

10. wymianę odcinka kanalizacji deszczowej,

11. wymianę odcinka kanalizacji sanitarnej.

Hala ma powstać w terminie 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Inwestycja jest dofinansowana ze środków Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych: Polski Ład oraz środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej- Program Ministra Sportu i Turystyki: Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2023.