...
Loga Fundusze Europejskie

Powiatowy Dzień Twórcy Kultury

Kategoria: Aktualności 2018 Opublikowano: 18 października, 2018

dzien tworcy kultury 2018
Tradycyjnie już Starostwo Powiatowe w Biłgoraju zorganizowało Powiatowy Dzień Twórcy Kultury. Podczas wydarzenia wyróżnione i zauważone zostały osoby mające swój wkład w podtrzymywanie i rozwój naszej kultury i tradycji.

13 października 2018 roku Starosta Biłgorajski, Kazimierz Paterak wręczył okolicznościowe statuetki „Powiatowy Twórca Kultury 2018” za działalność artystyczną, wkład w tworzenie kultury i kultywowanie tradycji. Wyróżnione zostały osoby z terenu gmin Powiatu Biłgorajskiego. Wszystkie te osoby od lat aktywnie działają na rzecz społeczności lokalnej kultywując tradycje ludowe biłgorajskiej wsi.

Wyróżnienia odebrali Tarnogrodzka Orkiestra Dęta, dyrektor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury Renata Ćwik, Anna Telega z Hedwiżyna, Anna Buła z Biszczy, Mirosław Buła z Biszczy, Zespół „Gospa” z Gminy Frampol, Kazimierz Oszust dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu, Patryk Widz z Goraja, pośmiertnie Wanda Lis i Leokadia Mucha z Gminy Obsza, Józefowska Kapela Ludowo – Podwórkowa „Rzemyki”, Beata Zaśko dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie, Andrzej Kusiak z Gminy Księżpol, Wanda Irena Łysa dyrektor GOK w Księżpolu. Sylwester Surmacz animator kultury z Łukowej, Beata Hacia z Gminy Potok Górny, Edyta Marzec z Gminy Tereszpol oraz Henryk Tomaszek z Gminy Turobin. jeśli chodzi o Biłgoraj to wyróżnieni zostali Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju, Halina Bazan, Adrian Łobacz, Czesław Pachuta, Stefan Szmidt i Renata Socha. Z terenu Gminy Aleksandrów wyróżniona została Ewa Maciocha.