...
Loga Fundusze Europejskie

Powiatowe obchody Światowego Dnia Turystyki

Kategoria: Aktualności 2014 Opublikowano: 26 września, 2014

swieto turystykimW Starostwie Powiatowym w Biłgoraju, odbyły się zorganizowane wspólnie przez Starostę Biłgorajskiego i władze PTTK o/Biłgoraj powiatowe obchody Światowego Dnia Turystyki. Kilkanaście osób związanych z turystyką otrzymało okolicznościowe dyplomy i podziękowania.

-To dla mnie zaszczyt, że mogę spotkać się z Państwem w przededniu Światowego Dnia Turystyki, święta, którego celem jest kształtowanie świadomości społecznej dotyczącą znaczenia i roli turystyki zarówno w aspekcie kulturowym, społecznym jak i gospodarczym. Turystyka pozwala człowiekowi się ubogacać i rozwijać m. in. poprzez poznawanie piękna przyrody i materialnych znaków obecności człowieka w świecie – mówił otwierając spotkanie Starosta Biłgorajski.

Preze biłgorajskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego Marian Kurzyna, przybliżył i scharakteryzował turystykę Powiatu Biłgorajskiego. Mówił także o zaangażowaniu poszczególnych osób, jak i organizacji i stowarzyszeń, które coraz częściej angażują się w działania turystyczno – krajoznawcze. Przybliżył także osiągnięcia naszych szkół na polu turystyki. Mówił także o zaangażowaniu samorządu powiatowego w wyznaczanie, zabezpieczanie i konserwowanie szlaków turystycznych oraz promowanie walorów Ziemi Biłgorajskiej poprzez wydawanie publikacji i przewodników.

Spotkanie było okazją do specjalnego wyróżnienia osób zaangażowanych w promocję i organizację ruchu turystycznego na Ziemi Biłgorajskiej oraz osób które upamiętniają ważne wydarzenia z naszej historii i je dokumentują, zostawiając spuściznę kolejnym pokoleniom. -Chcemy dziś – jako władze samorządowe Powiatu – pokazać – naszemu społeczeństwu bogactwo naszego Regionu w aspekcie turystycznym oraz rolę i pracę przewodników turystycznych i miłośników historii – podkreślał Marian Tokarski. Uczestnicy spotkania zostali wyróżnieni okolicznościowym dyplomem oraz publikacjami książkowymi.

Na zakończenie powiatowych obchodów Światowego Dnia Turystyki z koncertem wystąpiły solistki Studia Wokalnego „Kombinejszyn” działającego przy MDK w Biłgoraju. Zaprezentowały się podopieczne Andrzeja Czernika: Anna Maciocha, Roksana Kniaziowska i Magda Koman.