...
Loga Fundusze Europejskie

Powstał powiatowy HUB pomocy humanitarnej

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 3 marca, 2022

Na obiektach Autodromu, przy ul. Motorowej 2 w Biłgoraju powstał Powiatowy Magazyn Pomocy. To centralny na Ziemi Biłgorajskiej punkt do zbiórki, sortowania, przeładunku i dystrybucji – transportu darów dla Ukrainy. Z powiatowego HUB-u, pomoc humanitarna transportowana będzie do HUB-u wojewódzkiego w Lublinie, bądź bezpośrednio do HUB-u ogólnopolskiego w Niemcach koło Lublina. Powiatowy HUB w Biłgoraju czynny jest w dni robocze od godziny 8:00 do 18:00. Za jego koordynację odpowiada Biuro Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Biłgoraju (tel. 604 505 239).

DSC 6681
-Chodzi nam o systemowe skoordynowanie logistyki, zbiórki i transportu darów humanitarnych na na objętą wojną Ukrainę. Działalność naszego HUB-u powiatowego odbywać się będzie dwutorowo. Po pierwsze do Powiatowego Magazynu Pomocy, przyjmować będziemy dary, które zbierać będą samorządy gminne. Każda gmina na nasz wniosek i na prośbę wojewody, ma utworzyć gminny punkt zbiórki darów. I z magazynów gminnych rzeczy już spakowane, opisane, zapakowane na palety i z listami zbiorczymi produktów mają być transportowane do HUB-u powiatowego w Biłgoraju. Oczywiście jest także możliwość by organizacje pozarządowe czy osoby prywatne dostarczały dary do Powiatowego Magazynu Pomocy
– informuje wicestarosta biłgorajski, Tomasz Rogala.

DSC 6697
Dary od organizacji społecznych, grup nieformalnych czy osób indywidualnych przyjmowane będą na parterze budynku biurowego Autodromu (ul. Motorowa 2, tel. 604 505 239). Tutaj w punkcie rejestrowym, będą dary sortowane, pakowane i opisywane oraz transportowane hubu wojewódzkiego. -Z tych miejsc transport darów korytarzami humanitarnymi trafi do poszczególnych rejonów Ukrainy. Lista darów, które są zbierane znajda państwo na oficjalnej stronie internetowej powiatu biłgorajskiego lub na naszym profilu na Facebooku – dodaje wicestarosta Rogala.
hub powiatowy