...
Loga Fundusze Europejskie

Przedłużono okres obowiązywania – na terenie całego kraju – drugiego stopnia alarmowego (BRAVO)

Kategoria: Aktualności 2022 Opublikowano: 15 kwietnia, 2022

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające okres obowiązywania – na terenie całego kraju – drugiego stopnia alarmowego (BRAVO) i trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) do 30 kwietnia 2022 roku do godz. 23.59. Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje i zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numeru telefonu 112.

stopien alarmowy brawvo
Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. CHARLIE–CRP jest trzecim z czterech stopni alarmowych. Jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni lub uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu.

Stopień alarmowy BRAVO (drugi w czterostopniowej skali) wprowadza się w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Oznacza to, że służby mają informację o potencjalnym zagrożeniu, a w związku z tym administracja publiczna jest zobowiązana do zachowania szczególnej czujności.