...
Loga Fundusze Europejskie

Przyjaciele oświaty

Kategoria: Aktualności 2011 Opublikowano: 25 listopada, 2011
nagroda_znp-m
Powiat Biłgorajski otrzymał zaszczytny tytuł „Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom”. Wyróżnienie wręczone zostało podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Biłgoraju, która odbyła się 24 listopada. Nagrodę wręczał Grzegorz Dobrzyński prezes biłgorajskiego oddziału ZNP. W rankingu wyróżniane są samorządy, które szczególny nacisk kładą na rozwój oświaty.
 
Gratuluję Powiatowi Biłgorajskiemu tego wyróżnienia. Kapituła brała pod uwagę – ilość placówek oświatowych prowadzonych przez samorząd, ilość ewentualnie zlikwidowanych palcówek, wysokość środków przeznaczonych na zadanie oświatowe, udział środków własnych w realizacji zadań oświatowych, a także wysokość środków pozyskanych oraz ważne inwestycje w oświacie poczynione przez samorząd – wyjaśniał prezes Dobrzyński.
Statuetkę odebrał Marian Tokarski Starosta Biłgorajski.
Dziękuję za to wyróżnienie oraz składam deklarację, że nasze działania nadal będą kontynuowane w takim zakresie, aby nasz oświata wzrastała do takich, a może jeszcze większych, wyróżnień.
Była to już III edycja rankingu przeprowadzanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.Uroczyste podsumowanie odbyło się w październiku w siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Przyznano 12 statuetek oraz 15 dyplomów gratulacyjnych. Obok Starostwa Powiatowego w Biłgoraju statuetkami wyróżniono: Gminę Hańsk, Gminę Jabłoń, Gminę Komarów – Osada, Gminę Kraśnik, Miasto Łuków, Gminę Łuków, Miasto Puławy, Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim, Gminę Rudnik, Gminę Tomaszów Lubelski i Miasto Zamość. Z terenu powiatu biłgorajskiego dyplomem wyróżniony został samorząd Miasta Tarnogród.