...
Loga Fundusze Europejskie

Puchar Starosty dla Gromu

Kategoria: Aktualności 2013 Opublikowano: 19 lutego, 2013

mecz-mW dniach 16-17 lutego na hali widowiskowo-sportowej we Frampolu odbył się turniej piłki halowej o Puchar Starosty Biłgorajskiego. Niepokonany, wśród 15 drużyn, okazał się Grom Różaniec. Drugie miejsce zajął Orion Dereźnia Solska, a trzeci był Włókniarz Frampol. Tytuł najlepszego zawodnika otrzymał Arkadiusz Kusiak Grom Różaniec, najlepszym bramkarzem został Mateusz Sawa Włókniarz Frampol, a królem strzelców Mariusz Dołęcki Orion Dereźnia (8 bramek). Puchar Fair Play powędrował do Orion Dereźnia-Solska. Drużyny z miejsc 1-3 otrzymały puchary, a pierwsza drużyna otrzymała komplet strojów piłkarskich ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Biłgoraju. W imieniu Zarządu Powiatu nagrody wręczał Jarosław Piskorski. Drużyny z miejsc 2, 3 i 4 otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez radnych Rady Powiatu w Biłgoraju: Ryszarda Papierza, Krzysztofa Dolińskiego, Ryszarda Jabłońskiego i Alfreda Sobótkę. Nagrody indywidualne i fair play w postaci pamiątkowych statuetek ufundował i wręczył Burmistrz Frampola Tadeusz Niedźwiecki.

 

Do sobotnich eliminacji stanęło 15 drużyn z Józefowa, Biszczy, Goraja, Turobina, Księżpola, Różańca, Aleksandrowa, Tereszpola, Soli, Dereźni Solskiej i Tarnogrodu. Do finałów awanse uzyskały: Włókniarz Frampol I, Aleksandria Aleksandrów I, Aleksandria Aleksandrów II, Orion Dereźnia Solska, Cosmos Józefów, Grom Różaniec, Orzeł Tereszpol, Olimpiakos Tarnogród. Niedzielny turniej finałowy rozpoczął się od pojedynku faworyta całych eliminacji mającego w swoich szeregach zawodników z przeszłością III i IV ligową Gromu Różaniec z Aleksandrią II. Faworyt nie zawiódł i pokonał swojego rywala strzelając bramki w ostatnich 2 minutach spotkania. Kolejny mecz to potyczka byłych zawodników Olimpiakosu grających teraz w Orionie Dereźnia Solska z Olimpiakosem Tarnogród. Mecz był emocjonujący, a wynik padł remisowy 1:1. Trzeci mecz zapowiadał się najbardziej emocjonująco. Miały się w nim spotkać aktualny jeszcze mistrz powiatu biłgorajskiego i okręgu zamojskiego Aleksandria Aleksandrów I z wicemistrzem KS Włókniarz Frampol. Przypomnijmy iż obydwa ubiegłoroczne finały rozstrzygnęły się w rzutach karnych na korzyść Aleksandrii. Tym razem było inaczej. Młoda drużyna z Frampola nie dała szans swojemu rywalowi wygrywając 1:0.
Kolejne potyczki grupowe były zacięte i emocjonujące, a walka toczyła się o każdy centymetr parkietu. Przyszedł czas na półfinały w których spotkały się Grom – Aleksandria i druga para Włókniarz – Orion. W pierwszej potyczce Grom potwierdził swoje aspiracje i pokonał Aleksandrię 1:0. Drugi półfinał to konfrontacja młodości z doświadczeniem i choć drużyna Włókniarza miała więcej sytuacji do zdobycia bramki, to wynik w regulaminowym czasie był remisowy, a do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, które lepiej i z większym spokojem wykonywali zawodnicy z Dereźni wygrywając 4:3. Włókniarzowi pozostał mały finał, w którym zmierzył się po raz kolejny z Aleksandrią. Młodzi piłkarze z Frampola, choć rozbici psychicznie, stanęli na wysokości zadania i pokonali w karnych swoich rywali 2:0 (w regulaminowym czasie gry było 1:1). Nadszedł czas na wielki finał Grom – Orion. W fazie grupowej Grom pewnie wygrał 3:1 z Orionem, ale teraz było inaczej. Grająca mądrze drużyna Orionu wywalczyła remis 0:0 i znowu mieliśmy karne. Lecz tym razem szczęście było po stronie Gromu który wygrał 3:2.
Tekst: Magdalena Szewczuk, Mirosław Kubina
Foto: M. Kubina